Putin wezwał rosyjskich miliarderów do inwestowania w nowe technologie

opublikowano: 16-03-2023, 14:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W czwartek prezydent Rosji Władimir Putin wezwał rosyjskich miliarderów oraz elitę biznesową tego kraju do inwestowania w nowe technologie, zakłady produkcyjne i przedsiębiorstwa. Putin argumentował, że należy w ten sposób pomóc Rosji przezwyciężyć zachodnie próby niszczenia jej gospodarki – podaje agencja Reuters.

Władimir Putin
Władimir Putin
Fot. Kremlin.ru

Prezydent Rosji powiedział ponadto, że Rosja, jak dotąd, przeciwstawiała się tym próbom, a niektóre zachodnie firmy, które w zeszłym roku zdecydowały się pozostać w Rosji, podjęły mądrą decyzję.

Putin spotkał się osobiście z czołowymi rosyjskimi miliarderami po raz pierwszy od 24 lutego ubiegłego roku, kiedy rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Prezydent Rosji przekazał im wtedy, iż wysłanie rosyjskich sił na Ukrainę jest koniecznością, zmuszając w ten sposób oligarchów do publicznego wyrażenia zgody na agresję.

Obecnie rosyjski prezydent wywiera presję na miliarderów, by zwiększyli oni inwestycje w tym kraju oraz wspierali gospodarkę w obliczu bezprecedensowego naporu zachodnich sankcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane