PwC po raz pierwszy wykorzystało drona do audytu

opublikowano: 03-01-2019, 10:27

PwC poinformowało o wykorzystaniu po raz pierwszy drona podczas audytu RWE. Ułatwił on ocenę wielkości zapasów węgla w elektrowni niemieckich firmy energetycznej w Aberthaw w Walii.

Dron wykorzystany w audycie został zbudowany i obsługiwany przez brytyjską spółką QuestUAV. Dzięki wykonanym przez niego ponad 300 zdjęciom zapasów węgla skrócono okres oceny ich wielkości z 4 godzin od 30 minut.

- Był to klasyczny przykład tego jak nowa technologia pokonuje starą. Opierając się na naszych wynikach, jej potencjał jest przełomowy – powiedział Richard French, partner w PwC.

W styczniu ubiegłego roku PwC ogłosiło powstanie w Wielkiej Brytanii nowego zespołu specjalistów zajmujących się wykorzystaniem dronów. Międzynarodowy audytor ma także od 2016 roku w Polsce globalne centrum dronów działające pod nazwą Drone Powered Solutions.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, economia.icaew.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy