PWPW: dwóch nowych członków zarządu spółki

  • PAP
opublikowano: 28-02-2018, 17:05
aktualizacja: 28-02-2018, 17:07

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych powołało Janusza Kowalskiego i Dariusza Nowakowskiego na członków zarządu spółki - podał w środę w komunikacie zespół prasowy PWPW S.A.

Janusz Kowalski w latach 2014–2015 był zastępcą Prezydenta Opola, a w 2016 r. wiceprezesem Zarządu w PGNiG S.A. Jak podała PWPW, zajmował stanowiska w wielu radach nadzorczych związanych głównie z branżą energetyczną, m.in.: Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o., Investgas S.A. (Grupa kapitałowa PGNiG S.A.), Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.

Od 2017 r. zasiada w Radzie Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. Kowalski posiada wykształcenie prawnicze, ukończył również podyplomowe studia w zakresie prawa spółek.

Dariusz Nowakowski jest ekonomistą, ukończył również studia podyplomowe, m.in. w zakresie zarządzania i integracji europejskiej, a także MBA.

Od 1999 do 2014 był pracownikiem PWPW S.A., gdzie pełnił przede wszystkim funkcje kierownicze, w tym był odpowiedzialny m.in. za piony sprzedaży oraz badań i rozwoju.

Ponadto zajmował stanowiska managerskie zarówno w administracji publicznej, jak i w sektorze prywatnym.

W 2016 r. pełnił funkcje Dyrektora Departamentu Teleinformatyki w MSWiA. Ponadto od 2014 r. do chwili obecnej pracował na stanowiskach kierowniczych w Smartrac Technology GmbH.

Od połowy lutego p.o. prezesem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych jest Robert Malicki. 8 lutego rezygnację ze stanowiska p.o. prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych złożył Jakub Skiba, który został prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Skiba został p.o. prezesem PWPW w połowie października 2017 r; wcześniej z funkcji prezesa zarządu PWPW odwołany został Piotr Woyciechowski. Jak wtedy informowało MSWiA, powodem odwołania był "nasilający się konflikt z pracownikami i związkami zawodowymi".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu