PWPW wyprodukuje banknoty dla Gwatemali

  • PAP
opublikowano: 20-08-2018, 16:03

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych podpisała z Banco de Guatemala umowę na produkcję banknotów o nominałach 5 i 10 quetzali - poinformowała w poniedziałek PWPW. Dodano, że polska spółka rozpocznie produkcję banknotów dla banku centralnego Gwatemali jeszcze w tym roku.

Jak poinformowała w komunikacie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, umowę podpisano w poniedziałek. Obydwa nominały zostaną wydrukowane z domieszką włókien syntetycznych.

"Będzie to największe zamówienie w naszej dotychczasowej współpracy z gwatemalskim bankiem centralnym. Od kilku lat sukcesywnie zdobywamy rynek Ameryki Łacińskiej, a Gwatemala jest już naszym stałym kontrahentem. Bardzo nas to cieszy, bo zamówienia eksportowe są istotnym źródłem dywersyfikacji przychodów Wytwórni" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PWPW Maciej Biernat.

W komunikacie napisano, że PWPW prowadzi działania handlowe w Ameryce Łacińskiej od 2011 r. Dotychczas Wytwórnia, oprócz Gwatemali, wyprodukowała banknoty m.in. dla Paragwaju i Hondurasu. A obecnie realizuje kilka zamówień dla krajów z tego regionu, w tym na wyprodukowanie 55 mln sztuk banknotów dla Dominikany i 170 mln sztuk banknotów dla Hondurasu. Dodano, że spółka od kilku lat produkuje również komponenty paszportowe dla Ekwadoru, a od tego roku paszporty dla Hondurasu.

Biernat podkreślił, że "Ameryka Łacińska to atrakcyjny, ale coraz bardziej wymagający rynek".

Według niego PWPW ma szerokie możliwości techniczne i jest bardzo dobrze przygotowana do spełniania wymagań klientów z tego regionu. "Dbamy o to, aby nasz park maszynowy był na bieżąco dostosowywany do najnowszych trendów na rynku druków zabezpieczonych" - przekazał Biernat. Dodał, że umowa z Banco de Guatemala "jest kolejnym dowodem na to, że działania handlowe prowadzone przez PWPW w Ameryce Łacińskiej są efektywne".

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, nad którą nadzór właścicielski sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Firma zajmuje się produkcją dokumentów, m.in. paszportów, czy banknotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu