Pytanie czytelnika

Monika Niewinowska
06-06-2005, 00:00

Skarga zamiast odwołania

Czy mogę odwołać się od decyzji o odrzuceniu mojego wniosku o dotację ze ZPORR, działania 3.4. W dokumentach dotyczących tego wniosku nie przewidziano co prawda takiej ewentualności, jestem jednak przekonany, że wniosek był bardzo dobrze przygotowany i spełniał wszystkie wymagania.

Czytelnik z Ostrołęki

Odpowiedź redakcji

W działaniu 3.4 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego rzeczywiście nie przewidziano procedury odwoławczej od wyniku oceny wniosku. Istnieje jedynie możliwość jednorazowego uzupełnienia dokumentacji, jeżeli wystąpią w niej błędy formalne. Pańska sytuacja nie jest jednak bez wyjścia. Nie ma oficjalnej procedury odwoławczej od wyników oceny merytorycznej, ale Anna Siejda, dyrektor departamentu koordynacji ZPORR Ministerstwa Gospodarki i Pracy zapewnia jednak, że w przypadku gdy przedsiębiorca uzna przyczyny odrzucenia wniosku za bezzasadne, może złożyć skargę. W pierwszej kolejności należy ją skierować do właściwego dla siebie urzędu marszałkowskiego. Jeżeli nie odniesie ona oczekiwanego skutku, a kolejne wyjaśnienia nadal nie będą, zdaniem wnioskodawcy, zgodne ze stanem faktycznym, można następną skargę skierować do MGiP. Takie interwencje miały już miejsce — około 10 proc. rozpatrywanych jest pozytywnie — w wyniku czego wniosek zostaje poddany ponownej ocenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fundusze unijne / Pytanie czytelnika