Pytanie do...

Magdalena Wierzchowska
19-05-2005, 00:00

Czy silna koncentracja na rentowności będzie korzystna dla Brokera FM?

Michał Mierzwa analityk Erste Securities Polska

- Spółka weszła na rynek publiczny i musiała się nauczyć, że inwestorzy patrzą nie tylko na wyniki słuchalności, ale też na inne wskaźniki. Inwestorzy giełdowi nie chcą angażować się w nierentowne przedsięwzięcia. Zwłaszcza że przepaść w wyniku słuchalności między dwoma największymi stacjami a resztą jest bardzo duża i nie spodziewam się, by na rynku radiowym nastąpiły znaczące zmiany. A koszt pozyskania dodatkowego 1 proc. rynku jest na tyle wysoki, że gra nie jest warta świeczki.

Włodzimierz Giller analityk DB Securities

- Uważam, że Broker FM, jako wiodąca stacja, powinna tylko bronić swojej pozycji, bo dalsze zwiększania jej za wszelką cenę mogłoby doprowadzić tylko do kosztownej wojny, a nie przyniosłoby nikomu efektów. Zwiększanie rentowności to dobra strategia, bo na razie efekty dźwigni operacyjnej w RMF są mało widoczne.

Czy Broker FM ma szansę przejąć stacje radiowe Agory?

Michał Hulbój analityk DM Millennium

- Jeśli Broker FM byłby zainteresowany kupnem stacji Agory, to pod kątem RMF Maxxx, projektu, którego rozwój miał się opierać na przejmowaniu lokalnych stacji radiowych. Jednak prawdopodobieństwo takiej transakcji oceniam obecnie jako niskie. Stacje radiowe Agory zaczynają być rentowne, a w związku z tym ich cena rośnie. Myślę, że oczekiwania sprzedającego byłyby zbyt wygórowane dla Brokera FM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pytanie do...