Pytanie do...

DI
opublikowano: 10-11-2005, 00:00

Czy Opoczno ma szansę na szybką poprawę wyników?

Dariusz Turkiewicz analityk DM BZ WBK

Największym zaskoczeniem jest spadek sprzedaży spółki w kraju, bo sygnały rynkowe z tej branży były dość pozytywne. Trzeba poczekać na wyniki pozostałych firm, ale niezależnie od tego, co mówi Opoczno, wydaje się, że jego udział w rynku spadł, a pozycja została zachwiana. Negatywie ocenić należy stosunkowo wysoki poziom zapasów w spółce. Prawdopodobnie zimą będzie ona musiała ograniczyć produkcję.

Sylwia Jaśkiewicz analityk CDM Pekao

Na poziomie operacyjnym Opoczno ma lepszy wynik niż w drugim kwartale. To jednak rezultat sezonowości, a nie poprawy w firmie. Na kurs akcji negatywnie wpłynęło skorygowanie przez zarząd prognoz wyników. Przyszły rok powinien być jednak nieco lepszy. Ze względu na niską bazę porównawczą, spółka łatwo będzie mogła wykazać poprawę. Na wzrost kursu może także wpłynąć udany finał zapowiadanych akwizycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pytanie do...