Pytanie do...

ADM
opublikowano: 27-12-2006, 00:00

Jaki będzie koniec grudnia? Co z efektem stycznia?

Dariusz Nawrot

analityk BM BPH

Na ostatnich sesjach w tym roku nie spodziewam się dużych obrotów, zmienność indeksów też będzie niska. WIG20 może zakończyć rok na poziomie 3350 pkt. Koniunktura na naszej giełdzie będzie zależała głównie od zagranicy. Ewentualne odbicie na rynku miedzi może poprawić koniunkturę. Po Nowym Roku nie liczyłbym jednak na efekt stycznia. Wyceny są bardzo wysokie, więc bardziej prawdopodobna jest korekta.

Wojciech Szymon Kowalski

niezależny analityk

Mimo rozczarowującego grudnia myślę, że koniec roku będzie okazją do zakupów akcji. Mam na myśli window dressing oraz efekt stycznia. Mimo ostatniego pogorszenia nastrojów początek 2007 r. będzie udany dla inwestorów. Jednak w przyszłym roku nie zalecałbym strategii „kupuj i trzymaj”. Cały rok nie będzie już tak udany jak dotychczas. Trzeba być czujnym.

Mirosław Saj

makler DM BISE

Czeka nas słaby i nerwowy koniec roku. Objawy głębszej korekty widać już od połowy grudnia. Od dzisiejszej sesji będzie można realizować zyski z odroczonym na rok podatkiem, więc sporo inwestorów może skorzystać z takiej okazji. Nie spodziewam się również, by optymizm wrócił trwale na rynek na początku 2007 r. Czasowe zwyżki są możliwe, ale rynkowi należy się korekta po wielkich wzrostach i urealnienie wartości akcji. WIG20 może spaść nawet w okolice 3000 pkt.

Piotr Wiśniewski

analityk DM Amerbrokers

Koniec roku będzie spokojny. WIG20 wahać się będzie od 3300 do 3400 pkt. Głębszej korekty, podobnej do tej majowej, spodziewam się w I kwartale 2007 r. Efekt stycznia? To zależy od koniunktury na zagranicznych rynkach. Jeżeli Dow Jones w USA nadal będzie bić rekordy, to efekt stycznia będzie także u nas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy