Pytanie o politykę monetarną w strefie euro

Mariusz Potaczała
opublikowano: 04-10-2007, 00:00

Środa nie przyniosła zasadniczych zmian na rynku złotego. Kurs EUR/PLN nadal przebywał w okolicy 3,77, a notowania USD/PLN znajdowały się przy 2,66. Podobnie było na rynku eurodolara, gdzie większość inwestorów z niepokojem czeka na czwartkowe posiedzenia Banku Anglii oraz ECB. Spodziewają się, że władze monetarne obydwu instytucji pozostawią stopy procentowe na obecnych poziomach.

Wskazówką do dalszych działań dla inwestorów z rynku walutowego będą komentarze przedstawicieli tych instytucji, zwłaszcza szefa ECB J. C. Tricheta. Powinny one dać przynajmniej częściową odpowiedź na pytanie, jaka będzie dalsza polityka monetarna wobec umacniania się wspólnej waluty i pogarszających się wskaźników makro w strefie euro. Do niedawna rynek czekał na jeszcze jedną podwyżkę stóp w Eurolandzie, do poziomu 4,25 proc.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pytanie o politykę monetarną w strefie euro