Pytanie Pulsu

MZ
opublikowano: 19-10-2006, 00:00

Czy wtorkowe spadki na giełdzie były tylko korektą?

Marcin Materna

analityk DM Millennium

Wtorkowe spadki należy potraktować jako typową korektę po wcześniejszym wybiciu. Ostatnio widać duże zainteresowanie największymi spółkami, co może wywindować indeks WIG20 na kolejne szczyty. Z technicznego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe, ale kluczowe okaże się pokonanie poziomu 3200 pkt. Wzrostom może sprzyjać gra pod wyniki spółek.

Dariusz Nawrot

analityk BM BPH

W najbliższym czasie duży wpływ na koniunkturę na warszawskiej giełdzie wywrą wydarzenia na rynkach zagranicznych. W ciągu 2-4 tygodni nie spodziewałbym się głębokiej korekty, ale też nie dostrzegam dużego potencjału wzrostowego na GPW. Raczej mało prawdopodobne, by WIG20 mógł pokonać rekord z maja. Na rynku w najbliższych tygodniach, w oczekiwaniu wyników spółek, może panować trend boczny.

Maciej Bobrowski

analityk BDM

Korekty oczekuję w najbliższych tygodniach. WIG20 może spaść w okolice 2900-3000 pkt. Zagraniczne rynki są rozgrzane. Tam również może dojść do korekty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy