Czytasz dzięki

Pytanie Pulsu

ADM
opublikowano: 10-11-2006, 00:00

Czy w najbliższych miesiącach WIG może pokonać 60 tys. pkt?

Maciej Bobrowski

analityk BDM

Raczej nie. Najlepsze chyba mamy za sobą i w najbliższych miesiącach trudno będzie utrzymać tak wysoką dynamikę. Rynek jest już wykupiony i w kolejnych dniach może dojść do korekty. W długim horyzoncie trend wzrostowy jest jednak niezagrożony, ale spektakularnych wzrostów bym nie oczekiwał. WIG ma szansę pokonać 60 tys. pkt najwcześniej w 2007 r.

Marcin Materna

analityk DM Millennium

Potrzeba na to co najmniej roku. W kolejnych miesiącach trudno będzie utrzymać wysoką dynamikę. Przewiduję stabilizację. Wzrost WIG napędzało silne wybicie wielu spó-łek średniej wielkości. W przypadku części stały za tym czynniki jednorazowe (m.in. informacje lub spekulacje o wejściu inwestora), co sprawia, że kontynuacja zwyżki może okazać się trudna. Ponadto nie wszystkie wyniki spółek z III kwartału sprostały oczekiwaniom inwestorów.

Dariusz Nawrot

analityk BM BPH

Nie sądzę, by stało się to w najbliższym czasie. Mało prawdopodobne, by w sześć miesięcy indeks zyskał 20 proc., skoro w ciągu roku poszedł już 50 proc. w górę. Wycena wielu spółek jest bardzo wysoka — uwzględnia ich rozwój oraz dobre wyniki w kolejnych latach. Czynnikiem ograniczającym dalsze tempo wzrostu indeksów może okazać się zmniejszanie się napływu środków do funduszy inwestycyjnych. Teraz fundusze w dużej mierze decydują o dobrej koniunkturze na polskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane