PZ Cormay przydzielił wszystkie akcje serii K

ISBNews
opublikowano: 28-08-2015, 15:27

PZ Cormay przydzielił 31 861 977 akcji serii K tj. wszystkie akcje oferowane w ramach oferty publicznej po cenie emisyjnej 1,50 zł za akcję. Tym samym spółka ma zapewnioną kwotę 47,8 mln zł na dokończenie programu inwestycyjnego, w szczególności na industrializację i komercjalizację nowych analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox, poinformował prezes PZ Cormay Janusz Płocica. Stopa redukcji zapisów dodatkowych wyniosła 60,27%.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników subskrypcji. Oznacza to, że mamy zapewnioną pełną kwotę, na którą liczyliśmy. Pieniądze niezbędne są przede wszystkim na dokończenie industrializacji i komercjalizacji analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox. Tym samym finansowanie nie stanowi przeszkody w realizacji tych projektów, co od początku było dla nas strategicznym priorytetem. To duży sukces" - powiedział  Płocica, cytowany w komunikacie.

Łączne nakłady inwestycyjne, które spółka poniesie w tym i przyszłym roku to ok. 57,2 mln zł, z tego ok. 46,3 mln pokryte zostanie z oferty akcji serii K.

Istotna część planowanych nakładów inwestycyjnych (ok. 24,5 mln zł) obejmuje finansowanie ostatnich etapów prac, związanych z industrializacją, walidacją i wprowadzeniem na rynek analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox.

Realizowany harmonogram zakłada debiut rynkowy Hermesa na koniec bieżącego roku, Equisse 3-4 miesiące później, a Blueboxa - ok. 6 miesięcy później. Do końca 2016 roku w sprzedaży ma się pojawić także Hermes Junior, czyli kolejna wersja analizatora Hermes.

Pozostałe środki z emisji akcji serii K przeznaczone zostaną na budowę i wyposażenie centrum produkcyjnego PZ Cormay w Lublinie, gdzie wytwarzane będą głównie odczynniki diagnostyczne, a także elementy do analizatora BlueBox.

"Jak już wcześniej informowaliśmy, pozytywny wpływ nowych produktów na wyniki będzie widoczny od 2016 roku. Zakładamy, że będą się one zwiększać w szybkim tempie w kolejnych latach właśnie w oparciu o nowe analizatory, ponieważ potencjał tego rynku jest bardzo obiecujący, a nasze nowe produkty nowoczesne i oczekiwane przez klientów" - podkreślił prezes.

Na koniec 2013 roku wartość światowego rynku IVD (diagnostyki in vitro) szacowana była na 54,5 mld USD. Prognozy „IVD Marketreach" Enterprise Analysis Corporation zakładają, że w 2018 roku wzrośnie on do ok. 69,3 mld USD.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZ Cormay przydzielił wszystkie akcje serii K