PZFD: dobra sytuacja w Polsce zachęca firmy zagraniczne do inwestowania

  • PAP
opublikowano: 04-03-2018, 13:25

Dobra sytuacja gospodarcza w Polsce zachęca firmy zagraniczne do inwestowania - powiedział PAP dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich Konrad Płochocki.

Dyrektor skomentował podwyższenie kapitału w Griffin Premium RE N.V.(GPRE), funduszu nieruchomości biurowych, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka inwestycyjna Globalworth, główny akcjonariusz GPRE, zaproponowała podwyższenie kapitału na rozwój portfela nieruchomości biurowych w Polsce o 400 mln euro.

"Dobra sytuacja gospodarcza w Polsce zachęca firmy do inwestowania w rozwój i powiększania oferty powierzchni biurowych" - zauważył Płochocki. "Z uwagi na lokalizację naszego kraju i potencjał rynku, Polska zapewnia dobre długoterminowe perspektywy rozwoju" - dodał.

"Polski Związek Firm Deweloperskich stale analizuje sytuację branży deweloperskiej i postuluje wprowadzenie szeregu istotnych ułatwień, abyśmy stali się jeszcze bardziej atrakcyjnym dla inwestorów krajem i aby proces inwestycyjny był upraszczany, tak jak dzieje się to w innych krajach europejskich" - dodał dyrektor PZFD.

GPRE w grudniu 2017 roku kupił trzy nieruchomości biurowe w Polsce o wartości 160 mln euro, obecnie negocjuje zakup kolejnych projektów o wartości około 300 mln euro.

Jak podano, GPRE po zatwierdzeniu decyzji zarządu przez akcjonariuszy, przyjmie nazwę Globalworth Poland Real Estate N.V. i zacznie działać pod marką Globalworth Poland.

Globalworth jest spółką inwestycyjną notowaną na giełdzie w Londynie, działającą na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Zyskała pozycję wiodącego inwestora w rumuńskim sektorze nieruchomości biurowych, a od 2017 roku zarządza portfelem biurowym w Polsce, poprzez 72-procentowy udział w spółce Griffin Premium RE.

Globalworth kupuje, buduje oraz bezpośrednio zarządza wysokiej jakości nieruchomościami biurowymi, a także aktywami logistyczno-przemysłowymi znajdującymi się w najlepszych lokalizacjach. Zarządza portfelem nieruchomości o wartości 1,8 mld euro.

Największym udziałowcem Globalworth jest Growthpoint - spółka typu REIT, notowana w RPA. Zarządza portfelem aktywów o wielkości 9 mld euro, a wartość giełdowa spółki wynosi 6 mld euro.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu