PZL Świdnik podpisał z GKN umowę o wartości 60 mln USD

opublikowano: 27-02-2003, 14:27

PZL Świdnik podpisał z brytyjskim koncernem GKN 10-letnią umowę kooperacyjną wartości 60 mln dolarów, poinformował Jan Mazur, rzecznik spółki. To jedna z największych tego typu umów podpisanych przez PZL Świdnik. Będzie on produkować dla GKN kompozytowe obudowy silników stosowanych w samolotach Challenger 300, produkowanych przez firmę Bombardier.

- Przygotowania do współpracy rozpoczną się natychmiast, a pierwsze obudowy dostarczymy najprawdopodobniej w przyszłym roku. Kontrakt przewiduje możliwość rozszerzenia współpracy – powiedział Mazur.

To jeden z największych kontraktów kooperacyjnych PZL Świdnik. Spółka zainwestuje w związku z nim w tym roku 5 mln USD we wdrożenie nowych technologii produkcji wyrobów kompozytowych.

PZL Świdnik był jednym z największych producentów śmigłowców w krajach dawnego Bloku Wschodniego. Od kilku lat rozwija współpracę z największymi na świecie spółkami branży lotniczej. Jest poddostawcą kilkunastu koncernów lotniczych. Z tej działalności pochodzi prawie połowa przychodów spółki.

PZL Świdnik produkuje m.in. kabiny do włoskich śmigłowców Agusta, drzwi samolotów pasażerskich Airbus, elementy skrzydeł do samolotów ATR-72 oraz kokpity do myśliwców Mirage.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZL Świdnik podpisał z GKN umowę o wartości 60 mln USD