PZPS podpisał czteroletnią umowę z Adidasem

PAP
opublikowano: 03-10-2009, 17:58

Do 2014 roku wszystkie siatkarskie reprezentacje Polski wyposaży w sprzęt firma Adidas, która będzie też partycypowała w finansowych premiach wypłacanych kadrowiczom. Umowę podpisano w  sobotę w Łodzi przed rozpoczęciem półfinałowego meczu mistrzostw Europy siatkarek Polska - Holandia.

"Jestem bardzo zadowolony z tego, że dzisiaj przedłużamy wcześniej zawartą umowę z firmą Adidas. Dotychczasowa współpraca bardzo fajnie się układała i jestem przekonany, że tak będzie nadal" - powiedział prezes związku Mirosław Przedpełski.

Przedstawiciele Adidasa podkreślili, że firma stara się inwestować w dyscypliny, które mają szansę stać się sportami narodowymi.

"Jedną z nich jest siatkówka, która w Polsce z tygodnia na tydzień rośnie w siłę. Razem z PZPS tworzymy coś wspaniałego. Ludzie tłumnie przychodzą na mecze i świetnie się na nich bawią" - powiedział przedstawiciel firmy Krzysztof Łuczakowski.

Adidas do 2014 r. ma wyposażyć w sprzęt siatkarskie reprezentacje Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, łącznie z oldbojami.

"Rocznie do ubrania jest ok. 120 osób. Na każdą wielką imprezę będzie nowy sprzęt. Gdybyśmy przeliczyli to na pieniądze, to wyszłyby ogromne kwoty" - powiedział Artur Popko.

Reprezentacyjny sprzęt meczowy, koszulki polo, dresy itp. będą też dostępne dla kibiców. Już teraz sympatycy siatkówki mogą je kupić w 80 sklepach Adidasa w całym kraju. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane