PZU analizuje możliwości przejęć, chce mieć na to bufor z zysku za 2017

PAP
opublikowano: 16-05-2018, 11:04
aktualizacja: 16-05-2018, 11:08

Zarząd PZU, który rekomenduje przeznaczenie na dywidendę z zysku za 2017 rok 2,16 mld zł, czyli 2,50 zł na jedną akcję, chce utrzymać bufor niezatrzymanego zysku na ewentualne przejęcia - poinformował Paweł Surówka, prezes PZU.

Paweł Surówka
Zobacz więcej

Paweł Surówka fot. WM, Puls Biznesu

„PZU cały czas analizuje możliwości transakcyjne na rynku przejęć. Nie ma w tym momencie pojedynczej transakcji, która byłaby zaawansowana. (…) Cały czas patrzymy na możliwości i te analizy są poważne. Gdyby te wszystkie transakcje miały się zmaterializować (…), to wówczas potrzebny będzie bufor bezpieczeństwa zatrzymanego zysku i to mniej więcej 5 proc., które postanowiliśmy zatrzymać, by sfinansować ewentualne transakcje" – powiedział Surówka.

„Staramy się by kwota na dywidendę z roku na rok była zawsze wyższa. Staramy się, by w kolejnych latach tych obietnic dotrzymać – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU analizuje możliwości przejęć, chce mieć na to bufor z zysku za 2017