PZU i Atlantic Council zawarły partnerstwo strategiczne

  • PAP
opublikowano: 14-12-2018, 21:25

Atlantic Council i PZU SA podpisały w piątek wieloletnią umowę o partnerstwie strategicznym - poinformowała spółka. Dodano, że w ramach partnerstwa PZU będzie m.in. angażować się w pogłębianie sojuszu strategicznego oraz relacji gospodarczych pomiędzy Polską i USA.

Umowa między Atlantic Council i PZU została podpisana podczas dorocznego Forum Atlantic Council w Waszyngtonie.

Zobacz więcej

Siedziba PZU

fot. WM, Puls Biznesu

"Porozumienie jest filarem kampanii Atlantic Council realizowanej pod hasłem +100 lat razem+, która obejmuje inwestycje organizacji w Polsce oparte o wspólne wartości i zbieżne interesy, a także wspiera zaangażowanie w tworzenie silnej transatlantyckiej wspólnoty wolności. Umowa jest również ważnym elementem Inicjatywy Środkowoeuropejskiej Atlantic Council, która ma rozwijać współpracę poprzez wdrażanie strategii wspierania Europy Środkowej, umożliwiającą inwestycje w relacje pomiędzy USA a regionem środkowoeuropejskim" - napisano w piątkowym komunikacie.

Prezydent i CEO Atlantic Council, Frederick Kempe wskazał, że misją Atlantic Council "jest współpraca z sojusznikami w celu zabezpieczenia przyszłości".

"Ale nie możemy realizować tej wizji sami. Naszymi sojusznikami są wiodące firmy. Europa Środkowa, z Polską na czele, ma potencjał, aby stać się ważnym ośrodkiem napędzającym wzrost gospodarczy, innowacyjną politykę i odważne koncepcje dotyczące przyszłości, a partnerzy tacy jak PZU pomogą nam stawić czoła wyzwaniom tego stulecia" - powiedział cytowany w komunikacie Kempe.

W komunikacie przekazano, że w ramach inwestowania w Europie Środkowej, Atlantic Council realizuje we współpracy z PZU kilka kluczowych projektów, takich jak promocja Inicjatywy Trójmorza i wspieranie projektów dotyczących transgranicznej energetyki, transportu oraz infrastruktury telekomunikacyjnej, które mają istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego i integracji Europy Środkowej w ramach Unii Europejskiej. Jak dodano, Atlantic Council oraz PZU "podejmą współpracę w celu pogłębiania strategicznych i gospodarczych relacji pomiędzy USA a regionem, w tym także poprzez zachęcanie przedstawicieli amerykańskiego sektora prywatnego do zaangażowania się w projekty w ramach inicjatywy Trójmorza".

"To bardzo ważny czas dla USA i Polski, w którym należy kontynuować współpracę między naszymi krajami. Z niecierpliwością oczekuję także na możliwość współpracy z organizacją przy wzmacnianiu strategicznej narracji dotyczącej historii sukcesu gospodarczego Polski i Europy Środkowowschodniej"- powiedział cytowany w komunikacie prezes PZU Paweł Surówka.

Grupa PZU zarządza blisko 300 mld zł aktywów i ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Na jej czele stoi PZU SA, którego tradycje sięgają 1803 roku, kiedy to powstało pierwsze na ziemiach polskich towarzystwo ubezpieczeniowe.

Od 2010 roku spółka PZU SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Skarb Państwa ma 34,19 proc. akcji PZU SA.

Atlantic Council to amerykański think tank zajmujący się sprawami międzynarodowymi. Założony w 1961 roku, stanowi forum dla międzynarodowych liderów politycznych, czy biznesowych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu