PZU: istnieje ryzyko utraty kapitału zainwestowanego w spółki ukraińskie

  • PAP
opublikowano: 07-04-2022, 19:03

Istnieje ryzyko utraty kapitału zainwestowanego przez PZU w spółki ukraińskie, ale obecnie nie jest możliwe oszacowanie ewentualnych odpisów z tego tytułu - poinformowało w czwartek PZU w sprawozdaniu o wypłacalności i kondycji finansowej na 31 grudnia 2021 roku.

Marek Wiśniewski

"W przypadku spółek ukraińskich występuje ryzyko utraty zainwestowanego przez PZU kapitału. Jednak wiarygodne oszacowanie przyszłych, potencjalnych odpisów z tytułu utraty wartości aktywów oraz wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych i innych zobowiązań nie jest obecnie możliwe" - napisano w czwartkowym sprawozdaniu PZU o wypłacalności i kondycji finansowej na 31 grudnia 2021 roku i za rok obrotowy zakończony tego dnia.

Jak podano, w polskiej centrali PZU działa sztab kryzysowy, który monitoruje na bieżąco sytuację i podejmuje decyzje o działaniach prewencyjnych.

"Z punktu widzenia adekwatności kapitałowej utrata aktywów spółek ukraińskich nieznacznie przełożyłaby się na współczynnik wypłacalności PZU SA (wartość udziałów na 31 grudnia 2021 to 78 mln 875 tys. zł)" - informuje PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane