PZU LAB Day — wydarzenie inne niż wszystkie

  • Materiał partnera
opublikowano: 24-09-2018, 22:00

Mówi się, że las rośnie wolno, a płonie szybko. Tak samo powinno się mówić o fabrykach, magazynach i biurowcach. Spółka PZU LAB chce nie tylko opowiedzieć, ale i pokazać jak sprawnie zarządzać ryzykiem

Niewłaściwe dbanie o bezpieczeństwo może zniweczyć miesiące a najczęściej nawet lata pracy nad budową biznesu. Na szczęście są metody aby to ryzyko zminimalizować a często wręcz wyeliminować, nie tylko od strony finansowej. Grupa PZU SA oferuje nie tylko szeroką ofertę ubezpieczeń korporacyjnych ale daje też klientom coś więcej — okazję by poznać, zrozumieć i potencjalnie wdrożyć rozwiązania, które skutecznie poprawią bezpieczeństwo. Dlatego PZU LAB SA, jedna z najmłodszych spółek Grupy PZU SA, organizuje w tym roku konferencję PZU LAB Day. Jest to jednak konferencja nietypowa — w tym roku odbędzie się w formule prezentacji praktycznych rozwiązań dla firm przemysłowych (tzw. Demo Day). Niezmiennie do rozmów, w tym ważnym dla przedsiębiorstw temacie, zachęcają PZU SA i TUW PZUW — jako współorganizatorzy wydarzenia.

Ryzyko w przemyśle — jak je zminimalizować?

1 października w Gietrzwałdzie odbędzie się PZU LAB Day. Konferencja będzie kolejną okazją do wymiany doświadczeń i do prezentacji najnowszych, dostępnych w Polsce i na świecie praktyk z dziedziny zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach. Dyskusja podczas konferencji dotyczyć będzie aktywnego monitorowania ryzyka zakładów, mitów na temat tego co tak naprawdę decyduje o bezpieczeństwie firmy, a także znaczenia i rozwoju kultury bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.

Niemniej ciekawym elementem PZU LAB Day będą pokazy praktycznych rozwiązań PZU LAB SA dla przemysłu, organizowanepoza salą wykładową, w formule pokazów na żywo. Goście będą mieli sposobność aby zobaczyć, poczuć, a nawet dotknąć tego o czym tylko słyszeli. Dla wszystkich, którzy myśleli, że mały pożar łatwo się gasi — którzy są przekonani, że najlepsze drony to te ze sklepu z elektroniką — którzy wierzą w sprawność s woich systemów bezpieczeństwa — dla tych gości ta konferencja będzie niezwykłym doświadczeniem otwierającym oczy.

Dodatkowo w trakcie spotkania spośród firm, które już dziś mogą się pochwalić sukcesami w zarządzaniu ryzykiem i zapewnianiu bezpieczeństwa wyłonione zostaną dwie, które otrzymają nagrodę „Lider bezpieczeństwa w przemyśle”. Natomiast menadżerom, którzy wnieśli największy wkład w ostatnim czasie w osiąganie tego celu przyznany zostanie tytuł „Osobowość w dziedzinie bezpieczeństwa w przemyśle”.

Bezpieczeństwo to element zarządzania

— Działalność PZU LAB SA ukierunkowana jest nie tylko na współpracę z inżynierami lecz także z zarządami firm. Często widzimy rozdźwięk między tym, jak swoje bezpieczeństwo biznesowe postrzegają właściciele i zarządy, a jaka jest rzeczywistość. Brakuje również wiedzy jakie są możliwości zarządzania tym bezpieczeństwem. PZU LAB SA wypełnia tę lukę właśnie w trakcie takich spotkań jak PZU LAB Day. Mamy ogromne doświadczenie gromadzone przez wiele lat obserwowania przemysłu, dodatkowo wsparte wiedzą o najnowszych rozwiązaniach technologicznych — często budowanych we współpracy z PZU LAB SA. Chętnie się tą wiedzą dzielimy bo pozwala to lepiej zrozumieć zagrożenia, na jakie narażone są przedsiębiorstwa w swojej działalności i zbudować kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykiem — przekonuje Tomasz Huś, prezes PZU LAB SA.

Dodaje, że PZU LAB SA to nie tylko usługi doradcze i wsparcie przy wdrażaniu technologii, lecz także szeroki wachlarz szkoleniowy dostosowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

— Dzięki kompleksowemu podejściu zapewniamy bezpieczne prowadzenie przedsiębiorstwa nawet od etapu projektowania nowych instalacji, przez fazę budowy, aż po uruchomienie i bieżącą eksploatację zakładów. Zwiększamy bezpieczeństwo realizowanych inwestycji oraz wpływamy na optymalizację kosztów związanych z podnoszeniem bezpieczeństwa. Dla wszystkich jest to sytuacja win-win — podkreśla Tomasz Huś.

Innowacja dostosowana do indywidualnych potrzeb

W trakcie PZU LAB Day uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z możliwościami i efektami wykorzystania w przedsiębiorstwie zaawansowanych dronów oraz — dla równowagi — również systemu antydronowego.

— Myślę, że jednoznaczne i bezpowrotnie obalimy wiarę w to, że najlepszym sposobem neutralizacji drona jest jego zestrzelenie, lub złapanie w siatkę lub przechwycenie przez innego drona czy nawet drapieżnego ptaka. System antydronowy, który pokażemy w akcji to zupełnie inna liga. Nasi goście zobaczą jak zakłócamy komunikację między operatorem a dronem i powodujemy, że staje się on niejako ślepy na wszelkie sygnały (również GPS). To duża przewaga w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami — wyjaśnia Tomasz Huś.

Innym przykładem innowacji w zarządzaniu ryzykiem są wdrażane przez PZU LAB SA rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji i służące do predykcji awarii. Dają one możliwość wykrywania nieprawidłowości w funkcjonowaniu maszyn nawet do kilkudziesięciu godzin wcześniej, niż obecnie wykorzystywane systemy. Ma to niebagatelne znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do skomplikowanych instalacji przemysłowych (jak np. turbiny), bo pozwala uniknąć szkód i strat idących nawet w dziesiątki milionów złotych.

Partnerstwo dla przemysłu

Od początku działalności eksperci PZU LAB SA pomogli ponad 200 klientom w ograniczeniu ryzyka związanego z prowadzoną przez nich działalnością.

Korzystając z usług PZU LAB SA klienci nie tylko otrzymują wsparcie w zarządzaniu ryzykiem, ale też dowiadują się jak dostosować poziom bezpieczeństwa do wymogów instytucji ubezpieczeniowych i finansowych nie tylko krajowych lecz także i zagranicznych. To z kolei buduje ich pozycję jako wiarygodnego partnera na rynku. Co ważne, PZU LAB SA patrzy na zagadnienia bezpieczeństwa całościowo tj. nie tylko od strony inżynieryjnej ale również od strony kosztów i korzyści. Takie podejście pozwala wybierać rozwiązania, które najlepiej wpisują się nie tylko w zasady bezpieczeństwa, lecz także w strategie biznesowe firmy. Inżynierowie PZU LAB SA często są w stanie znaleźć rozwiązania alternatywne wobec istniejących i dzięki temu zoptymalizować inwestycje w bezpieczeństwo.

Jedną z najnowszych inicjatyw jest studium „Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie w aspekcie ubezpieczeniowym” uruchomione wspólnie przez PZU LAB i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Pracownicy zarządzający ryzykiem w przedsiębiorstwie, agenci, brokerzy oraz studenci mogą w jego trakcie przyswoić ogromną ilość praktycznej wiedzy na temat zarządzania ryzykiem, roli ubezpieczeń a nawet wdrażania najnowocześniejszych technologii. Wykłady oraz case studies prowadzą bowiem wybitni fachowcy łączący teorię z praktyką, na co dzień pracujący na styku świata nauki, biznesu, instytucji i biur inżynieryjnych. Wiedzą techniczną z zakresu oceny i optymalizacji ryzyka w przemyśle podzielą się Tomasz Huś, prezes PZU LAB SA, Dariusz Gołębiewski, wiceprezes PZU LAB SA oraz Robert Kuczkowski, inżynier ryzyka z PZU LAB SA.

— Studium „Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie w aspekcie ubezpieczeniowym” to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu ubezpieczeń oraz chęć podniesienia kompetencji zarządzających ryzykiem wśród naszych partnerów biznesowych — tłumaczy Maciej Tymusz, przewodniczący rady nadzorczej PZU LAB SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy