PZU wypłaci odszkodowanie za zniszczony żaglowiec Chopin

PAP
opublikowano: 17-02-2011, 14:39

PZU podjęło decyzję o wypłacie odszkodowania za zniszczony żaglowiec STS Fryderyk Chopin - poinformował zakład w czwartek.

Przedstawiciele PZU tłumaczyli podczas czwartkowej konferencji prasowej, że na tę decyzję wpłynęło ujawnienie nowych okoliczności związanych z wypadkiem.

Ani PZU, ani armator żaglowca, czyli Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, nie chcą ujawnić wysokości wypłaconego odszkodowania, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Kanclerz EWSPiA Dariusz Czajka powiedział tylko, że wysokość odszkodowania jest adekwatna do wysokości szkody. Według niego chodzi nie tylko o naprawę żaglowca, ale też o koszt holowników, które doprowadziły uszkodzony statek do portu.

Dodał, że naprawa uszkodzonego w ubiegłym roku żaglowca będzie kosztować 260 tys. funtów, a opłacenie holowników to kilkadziesiąt tysięcy funtów.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PZU wypłaci odszkodowanie za zniszczony żaglowiec Chopin