"QE działa i może zdziałać więcej"

KŁ, marketwatch.com
31-08-2012, 16:18

Prezes Rezerwy Federalnej Ben Bernanke nazwał stagnację na amerykańskim rynku pracy poważnym zmartwieniem, potwierdził również, że jest otwarty na kolejną rundę ilościowego luzowania, gdy potrzebna jest taka pomoc.

W przemówieniu, które wygłosił w Jackson Hole nie zobowiązał się jednak do podjęcia działań. Przyjął jednak możliwość dalszego skupu aktywów. Zbagatelizował koszty, które dotychczas poniesiono w związku z polityką ilościowego luzowania i stwierdził, że program „zapewnił znaczne wsparcie” przy ożywianiu gospodarki.

Bernanke uznał obecny wzrost za „letni” i stwierdził, że stan gospodarki jest „daleki od zadowalającego”.

- Uwzględniając kruchość i ograniczenia narzędzi swojej polityki, Rezerwa Federalna zastosuje po raz kolejny politykę akomodacyjną, jeśli zajdzie konieczność wsparcia silniejszego ożywienia gospodarczego i trwałej poprawy warunków na rynku pracy w kontekście stabilności cen - powiedział Bernanke.

Ben Bernanke, prezes Fed, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Ben Bernanke, prezes Fed, fot. Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, marketwatch.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "QE działa i może zdziałać więcej"