Czytasz dzięki

Quasi pakiet fiskalny?

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 08-10-2020, 10:43

Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła blisko 2% wzrosty, a wtorkowe spadki po tym jak Trump zakomunikował zawieszenie negocjacji nad pakietem fiskalnym zostały w całości wymazane. Przyczyniły się do tego deklaracje dotyczące zapewniania wsparcia sektorom, wobec których była już zgoda pomiędzy Republikanami, a Demokratami.

Rynki dostały zatem quasi pakiet fiskalny, dzięki czemu popyt na ryzyko rośnie. Na froncie walki z pandemią wciąż brak pozytywnych informacji, a ilość nowych przypadków w Europie dalej się zwiększa i jeśli nie jest rekordowa to co najmniej najwyższa od kwietnia. W kalendarium dziś należy zwrócić tylko uwagę na cotygodniowe dane o liczbie nowych bezrobotnych w USA. Rynki powinny pozostawać jednak pod wrażeniem informacji o wsparciu na niektórych sektorów w USA i niecierpliwością będą czekały na dalsze szczegóły na ten temat. Sesja na Starym Kontynencie rozpoczyna się w wyśmienitych nastrojach, a niemiecki Dax po raz pierwszy od blisko 3 tygodni wychodzi powyżej 13000 pkt. Notowania kontraktu terminowego na S&P 500 dobijają do miesięcznych maksimów powyżej 3400 pkt. Wczorajsza debata wiceprezydentów Trumpa i Bidena przeszła na rynku bez echa, a ten wyczekuje obecnie na przeszłotygodniowe, drugie stracie kandydatów.

Na rynku walutowym dobre nastroje ciążą bezpiecznym przystaniom takim jak dolar czy japoński jen. Kurs EURUSD rusza w kierunku 1.18, a para USDJPY dobiła do 106. W gronie G10 najlepiej oczywiście radzą sobie waluty surowcowe. Wyjątkiem może być tutaj dolar nowozelandzki, który znalazł się dziś pod presją w wyniku gołębich komentarzy płynących z Banku Rezerwy Nowej Zelandii. Główny ekonomista przypomniał bowiem, że RBNZ w dalszym ciągu jest otwarty na sprowadzenie poziomu stóp procentowych poniżej zera. Opublikowane w dniu wczorajszym minutki z ostatniego posiedzenia FOMC, nie wniosły wiele nowego jeśli chodzi o realizację nowej strategii celu inflacyjnego przez Fed. Ponownie podkreślano, że stan amerykańskiej gospodarki w najbliższym czasie zależeć będzie od rozwoju pandemii. Mocno zwrócono też uwagę na konieczność stymulacji fiskalnej, która zdaniem przedstawicieli Fed odgrywa na obecnym etapie wiele ważniejszą rolę niż polityka monetarna. Na rynku surowcowym notowania złota mozolnie odbijają wraz z przeceną amerykańskiej waluty, niemniej jednak uwzględniając wzrost cen akcji dość szybko mogą wrócić powyżej 1900 USD za uncję. Ropa wraz z dobrymi nastrojami i nadziejami na stymulacje fiskalną w USA ruszają w kierunku popandemicznych szczytów.
 

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro Maklerskie mBanku S.A.

Polecane