Quercus TFI wróży wzrosty

GN
21-05-2008, 00:00

Do końca roku WIG urośnie o 5-16 proc., a najjaśniej będą błyszczeć: budownictwo, IT i niektóre banki — prognozuje Quercus TFI.

Do końca roku WIG urośnie o 5-16 proc., a najjaśniej będą błyszczeć: budownictwo, IT i niektóre banki — prognozuje Quercus TFI.

Dla naszej giełdy niedługo zaświeci słońce — uważają analitycy Quercus TFI.

— Spadek WIG o 14 proc. od początku roku jest dość duży. W ostatnich tygodniach udało się to nieco odrobić, ale i tak strata jest poważna. Gorzej od Polski zachowują się tylko indeksy w Chinach, Turcji i Indiach. Nasz rynek, w odróżnieniu od innych, nie odrabia strat. To będzie się zmieniało, a po wakacjach wzrost indeksów nabierze tempa — mówi Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

Prognoza Quercusa na ten rok to wzrost WIG do 50-55 tys. pkt., czyli o 5-16 proc. Mimo że Quercus mocniejszych wzrostów spodziewa się dopiero po wakacjach, to nie oznacza, że najbliższe miesiące na GPW będą nudne.

— Spodziewamy się w tym roku przynajmniej kilku przejęć i buy-backów. Średnie spółki stały się niedrogie, interesują się nimi fundusze private equity. W centrum zainteresowania może się znaleźć np. Ruch. To będzie wentyl bezpieczeństwa dla mniejszych spółek, który sprawi, że ich kursy przestaną spadać — przekonuje Sebastian Buczek.

Analitycy Quercus TFI wśród branż o najlepszych perspektywach wzrostu wyników i kursów wymieniają budownictwo, IT i niektóre banki.

— Pierwszy kwartał pokazał, że dobrze radzą sobie firmy usługowe, a źle przemysłowe. W tym roku się to utrzyma. Świetnie sobie radzą spółki budowlane i one w najbliższych latach mają najlepsze perspektywy. Nieźle również mają się banki, choć tu widać, że aby osiągać dobre wyniki, trzeba mieć przemyślaną strategię — mówi Sebastian Buczek.

Zdaniem Quercusa, należy się spodziewać, że spółki budowlane w drugiej połowie roku przeprowadzą emisje akcji.

— Mamy sygnały, że firmy będą musiały przeprowadzić emisje, by udźwignąć kontrakty o wartości rzędu 1 mld zł —twierdzi prezes Qercusa.

Quercus TFI ma powody do zadowolenia. W kilka miesięcy po starcie udało mu się przekonać BRE Bank i Millennium do sprzedawania jego jednostek. Quercus jest w trakcie oferty prywatnej, a w lipcu ma zadebiutować na New Connect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Quercus TFI wróży wzrosty