Qumak dołuje po utracie kontraktu

KZ, ISBNews
opublikowano: 23-02-2015, 08:10

Zarząd Województwa Dolnośląskiego - jako zamawiający odstąpił od umowy na realizację "Regionalnej platformy informacyjnej dla mieszkańców i samorządów Dolnego Śląska "e-Dolnyslask", poinformował Qumak.

 "Źródłem tej informacji jest jedynie publikacja na oficjalnym portalu Urzędu. Spółka nie otrzymała żadnego oświadczenia w tej sprawie od zamawiającego, wobec czego nie może odnieść się do trybu oraz zapisów umownych, na podstawie których zamawiający odstąpi od umowy ani terminu, w jakim to ewentualnie nastąpi"- czytamy w komunikacie.

Uchwała zarządu Województwa Dolnośląskiego stoi w rażącej sprzeczności z wcześniejszymi deklaracjami władz województwa w sprawie przyszłości projektu, podano także.

Zarząd zapewnia, że podejmuje wszelkie możliwe kroki chroniące interes spółki.

Przedmiotem umowy zawartej 22 lipca 2013 r. z Województwem Dolnośląskim jest opracowanie, wykonanie i wdrożenie bazy wiedzy o Dolnym Śląsku oraz związanej infrastruktury sprzętowo-programowej dla potrzeb projektu pn. Regionalna platforma informacyjna dla mieszkańców i samorządów Dolnego Śląska "e-Dolnyslask", pełnienie funkcji operatora platformy wraz z promocją projektu oraz przeprowadzeniem działań marketingowych wpisanych w strategię rynkową platformy.

Wynagrodzenie z tytułu wykonanie przedmiotu umowy wynosiło 53.600.000,00 zł netto.

Qumak złożył oficjalne wezwanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego do lojalnego współdziałania w związku z podpisaną umową na realizację projektu e-Dolnyslask o wartości 53,6 mln zł. Qumak obecnie prowadzi prace, których celem jest ocena decyzji Urzędu o odstąpieniu od umowy na wyniki spółki za IV kw. 2014 r., poinformował Qumak.

"Nie otrzymaliśmy jak na razie żadnej korespondencji od zamawiającego. Nie mamy w tej chwili wiedzy o podstawie prawnej potencjalnego odstąpienia od umowy, co uniemożliwia nam odniesienie się do jego powodów. Jednocześnie dziś, wobec braku komunikacji ze strony zamawiającego, złożyliśmy w Urzędzie oficjalne wezwanie zamawiającego do lojalnego współdziałania" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Qumak podkreśla, że był przygotowany również na mogącą obecnie wystąpić ewentualność, mimo, że uchwała zarządu UMWD jest rażąco sprzeczna z wcześniejszymi, składanymi do wykonawcy oraz publicznie propozycjami Urzędu.

"Mamy silne podstawy prawne i faktyczne, aby nie uznać zasadności naliczenia jakichkolwiek ew. kar oraz aby wystąpić z roszczeniami do zamawiającego o zapłatę pełnego wynagrodzenie, czyli na ok. 65 mln zł" - czytamy dalej.

Spółka podała, że w tej chwili analizuje wszelkie istotne czynniki, inwentaryzuje projekt, a także konsultuje się z biegłymi rewidentami, aby ocenić ostateczny wpływ potencjalnej decyzji zamawiającego na wynik finansowy spółki za IV kw. 2014 r.

"Szczegóły będziemy w stanie podać wkrótce po zapoznaniu się z treścią oficjalnego odstąpienia od umowy. Chcemy jednocześnie zapewnić, że będziemy z pełną determinacją, wszelkimi środkami przewidzianymi przez prawo bronić interesu spółki i jej akcjonariuszy" - podkreślił Qumak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu