Raben uruchomi w Niemczech sieć dystrybucyjną

DI, PAP
opublikowano: 23-12-2017, 14:36
aktualizacja: 23-12-2017, 15:37

Operator logistyczny Grupa Raben zapowiedział uruchomienie w 2018 roku własnej, niezależnej sieci dystrybucyjnej w Niemczech z ponad trzydziestoma oddziałami.

W tym roku Raben inwestował tam w centra logistyczne, przejął też kilka niemieckich firm.

Centrala Grupy Raben mieści się w Robakowie koło Poznania. Prezes Grupy Raben Ewald Raben podkreślił, że wiąże z rynkiem niemieckim duże nadzieje.

"Niemcy to największy rynek w Europie, z 80 milionami konsumentów. Chcemy, aby do końca 2018 r. stał się dla nas rynkiem porównywalnej wielkości do rynku polskiego. Dlatego od stycznia uruchamiamy w Niemczech własną, niezależną sieć dystrybucyjną, z ponad trzydziestoma oddziałami. Będzie to ogromna wartość dodana nie tylko dla wszystkich naszych spółek, ale przede wszystkim dla naszych klientów w całej Europie" - poinformował prezes Grupy Raben.

Raben Germany zatrudnia 3 tys. pracowników, świadczyć będzie usługi transportowe na terenie całego kraju z 32 własnych lokalizacji.

W mijającym roku, poza inwestycjami w nowe centra logistyczne, Raben przejął w Niemczech m.in. dawne oddziały spółki Rhenus w Fellbach i Weilimdorf, firmy transportowe i logistyczne Exice GmbH i RLZ Baden GmbH w Karlsruhe, oddziały SCHMALZ + SCHOEN Logistik Gruppe w Kamen w Nadrenii Północnej-Westfalii, oraz udziały w Busse Logistik z siedzibą w Kassel.

W 2017 roku Grupa Raben uruchomiła dwa nowe oddziały w Rumunii. Obecnie Raben Logistics Romania dysponuje magazynami tranzytowymi o powierzchni 5,4 tys. mkw. Raben przejął także 20 proc. udziałów w spółce Sittam, która jest liderem na włoskim rynku międzynarodowego transportu drobnicowego.

Z myślą o rynkach wschodnich, w ostatnich miesiącach uruchomiona została spółka Raben East. Nowy podmiot świadczy usługi międzynarodowego transportu drogowego, w tym regularne połączenia drobnicowe m.in. w Rosji, Turcji, czy Kazachstanie.

Operator poinformował też o nawiązaniu współpracy z nowym partnerem strategicznym, tureckim operatorem Borusan Lojistik, poszerzając tym samym portfolio swoich usług o usystematyzowane połączenia drobnicowe pomiędzy Unią Europejską i Turcją.

W Polsce Raben rozbudował swoje centrum logistyczne pod Poznaniem. W Gądkach powstał magazyn wysokiego składu o powierzchni 20,5 tys. mkw. Uruchomiony został też nowy magazyn w Gniewomierzu (woj. dolnośląskie).

Grupa Raben świadczy kompleksowe, krajowe i międzynarodowe usługi logistyczne. Posiada własne oddziały w 12 krajach Europy, zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników oraz dysponuje około 1 mln 150 tys. mkw. powierzchni magazynowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu