Rabobank Polska liczy na 10 proc. wzrost zysku w 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-03-2006, 15:49

Rabobank Polska SA chce, aby w 2006 roku jego zysk netto wzrósł o co najmniej 10 proc. w porównaniu z niemal 60 proc. wzrostem w 2005 roku. Na niższą dynamikę wzrostu zysku wpłynie głównie spadek marż i coraz większa konkurencja w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego.

Rabobank Polska SA chce, aby w 2006 roku jego zysk netto wzrósł o co najmniej 10 proc. w porównaniu z niemal 60 proc. wzrostem w 2005 roku. Na niższą dynamikę wzrostu zysku wpłynie głównie spadek marż i coraz większa konkurencja w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego.

"Naszym zamierzeniem jest zwiększenie wyniku banku o co najmniej 10 proc. To zadanie bardzo ambitne, bo działamy na już bardzo konkurencyjnym rynku. " - powiedział na konferencji prasowej Dariusz Ledworowski, prezes Rabobank Polska SA.

Bank od początku swojej działalności specjalizuje się w obsłudze firm sektora przetwórstwa rolno-spożywczego. Ten sektor przynosi mu ponad 60 proc. dochodów.

"Od około dwóch lat widzimy radykalny wzrost konkurencji między bankami na tym rynku. Wszystkie największe banki przeprosiły się z tym sektorem, który pokazał swoje możliwości po uzyskaniu dostępu do rynku europejskiego" - powiedział prezes.    

"Spodziewamy się dalszego spadku marż. Musimy zwiększyć akcję kredytową i przychody z innej działalności. Z wynikiem za pierwszy kwartał zbliżamy się do 2,5 mln zł, a to pokazuje, że możemy to zrealizować" - dodał.

O dwóch lat bank działa w sektorze telekomunikacyjnym, co daje mu obecnie ponad 10 proc. przychodów. Działalność w sektorze energetycznym przynosi około 7-8 proc. przychodów, a bank chce zwiększyć tę wartość do przynajmniej 10 proc.

W 2005 roku zysk netto Rabobanku Polska wzrósł o niemal 60 proc. w porównaniu do 2004 roku i wyniósł 8,3 mln zł. Był to rezultat przede wszystkim poprawy stabilności portfela kredytowego.

Zysk brutto wzrósł w tym czasie o 47,9 proc. do 10,5 mln zł, a wynik na działalności bankowej o 16,5 proc. do 30,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rabobank Polska liczy na 10 proc. wzrost zysku w 2006 r.