Czytasz dzięki

Najlepsze konto osobiste 2020 r.

Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl
opublikowano: 22-06-2020, 22:00

Wybór najlepszego konta wcale nie jest taki łatwy. Drugi rok z rzędu rywalizację wygrał Santander Bank Polska.

Teoretycznie najlepiej kierować się ceną, lecz dziś niemal każdy bank oferuje bezpłatne konto. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków, np. zapłacić kilka razy kartą w sklepie, i opłata jest znoszona do zera. W takiej sytuacji pomocne stają się usługi dodatkowe, które bank dokłada do rachunku.

W tegorocznej edycji rankingu „Złoty Bankier” wzięliśmy pod lupę potrzeby różnych grup klientów. Zarówno tych, którzy ze smartfonem w ręku czują się jak ryba w wodzie, jak i takich, którzy wolą tradycyjną bankowość, czyli placówki. Do analizy stworzyliśmy trzy profile, z których każdy charakteryzował się innymi potrzebami i wrażliwością na cenę.

Po zapoznaniu się z kilkudziesięcioma propozycjami nadesłanymi przez banki, uznaliśmy, że statuetka w kategorii najlepsze konto osobiste trafi ponownie do Santander Banku Polska. Konto Jakie Chcę to w naszej opinii rachunek wielofunkcyjny, który z powodzeniem posłuży zarówno mobilnym klientom, jak i tym, którzy wolą obsługiwać finanse w placówce. Co wyróżnia konto na tle konkurencji?

Przede wszystkim szerokie spektrum usług dodatkowych, które bank podpiął do rachunku. Mamy tu więc wszystkie dostępne na rynku „paje”, czyli Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitibit Pay, Blika. Mamy przelewy natychmiastowe za darmo i program moneyback, pozwalający odzyskać część wydatków na opłacenie domowych rachunków. Do tego dochodzi wielofunkcyjna aplikacja mobilna, karta wielowalutowa, rozbudowana sieć placówek i bankomatów. Ponadto klient może sobie sam skonfigurować sposób naliczania opłat za korzystanie z konta.

Drugie miejsce w naszym rankingu zajęło Konto Przekorzystne oferowane przez Bank Pekao. Instytucja uzbroiła je w wiele przydatnych usług, które plasują rachunek wśród liderów rynkowych.

Trzecie miejsce w kategorii kont osobistych przyznaliśmy PKO Bankowi Polskiemu. Zaoferował zróżnicowane pakiety rachunków, z których każdy jest przeznaczony dla innej grupy klientów. W ostatecznej punktacji oba banki — Pekao i PKO BP — znalazły się w zestawieniu blisko siebie.

Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska:

Po raz drugi nasze Konto Jakie Chcę zostało uznane za najlepsze na rynku. Systematycznie je udoskonalamy, bo konto to podstawowy produkt bankowy dla klienta. Stworzyliśmy je, by każdy mógł bankować tak, jak chce. Klient ma możliwość wyboru, z których funkcjonalności i jakiego kanału dystrybucji chce korzystać. Bardzo doceniamy tę nagrodę, bo potwierdza, że jesteśmy bliżej celu bycia najlepszym bankiem dla klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl

Polecane