Rada FAM zadaje pytania

KSA
09-03-2009, 00:00

Zarząd ma tydzień na przygotowanie odpowiedzi na pytania, zadane przez nową radę nadzorczą spółki.

Zarząd ma tydzień na przygotowanie odpowiedzi na pytania, zadane przez nową radę nadzorczą spółki.

Od kilku dni przemysłowy holding ma nową radę nadzorczą. Właśnie odbyło się jej pierwsze posiedzenie. Wziął w nim udział również zarząd FAM, powołany przed kliku laty przez Mirosława Kalickiego, który na ostatnim walnym utracił wszystkie miejsca w nadzorze.

— Rada nadzorcza przekazała nam listę pytań. Przygotowujemy odpowiedzi — mówi Piotr Janczewski, prezes FAM.

Kolejne spotkanie zarządu z radą zaplanowano na najbliższy piątek. Grzegorz Bielowicki (ma trzy miejsca w nadzorze) przyznał niedawno, że zanim podejmie jakiekolwiek decyzje odnośnie strategii spółki, będzie chciał porozmawiać z zarządem. Dodał, że ogólnie dobrze ocenia jego pracę, aczkolwiek chciałby się przyjrzeć m.in. umowom, zawieranym przez spółki z grupy z Ponarem i Piotrem Wiaderkiem.

— Decyzje w sprawie ustalenia strategii to kompetencja zarządu, a nie rady nadzorczej. FAM ani jego spółki zależne nie zawierały żadnych umów z Ponarem. Była tylko jedna umowa z Piotrem Wiaderkiem, ale już od dawna nie łączą nas z nim żadne stosunki prawne — wyjaśnia Piotr Janczewski.

Zarząd FAM bardzo liczył na stabilizację w akcjonariacie i radzie nadzorczej tak, by grupa nie popadła w decyzyjną niemoc. Teraz znacznymi pakietami akcji dysponuje Ponar, Grzegorz Bielowicki ze swoimi spółkami i Mirosław Kalicki. Ten ostatni będzie próbował odzyskać wpływ na spółkę.

— Niestety rozstrzygnięcia ostatniego walnego zamiast uspokoić zaostrzyły napięcia w akcjonariacie. Tak nie jasna sytuacja z pewnością nie służy spółce — przyznaje Piotr Janczewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rada FAM zadaje pytania