Rada KGHM odwoła prezesa .

Ewa Szczecińska
opublikowano: 17-12-2007, 00:00

Krzysztof Skóra może już zacząć pakować walizki, bo niedługo straci posadę szefa zarządu Polskiej Miedzi — dowiedział się „PB”.

Krzysztof Skóra może już zacząć pakować walizki, bo niedługo straci posadę szefa zarządu Polskiej Miedzi — dowiedział się „PB”.

Takiego scenariusza nikt nie zakładał. „Puls Biznesu” dowiedział się, że na piątkowym posiedzeniu rady nadzorczej miedziowej spółki dojdzie do odwołania kierującego nią Krzysztofa Skóry.

— W porządku obrad jest punkt „zmiany w zarządzie”, ale wiadomo, że nie dotyczą one odwołań któregoś z zastępców prezesa, bowiem wnioskodawcą nie jest kierujący zarządem Krzysztof Skóra, ale jeden z członków rady — dowiaduje się „PB” ze źródeł zbliżonych do rady nadzorczej spółki.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że minister skarbu za kilka dni ogłosi konkursy na członków rad nadzorczych z udziałem spółek skarbu państwa, aby je odpolitycznić. Oznacza to, że nowa rada mogłaby zająć się skonstruowaniem zarządu najszybciej za półtora miesiąca. Jak pisaliśmy, miotła ministra w pierwszej kolejności wymiotłaby z zarządu Krzysztofa Skórę, który jest lokalnym działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że nie zachowa on stanowiska nawet do końca roku.

Wszystko wskazuje na to, że odwołają go ludzie, którzy powierzyli mu zarządzanie Polską Miedzią. Dziś wiadomo, że niektórzy z przedstawicieli największego akcjonariusza (skarbu państwa), nie chcą widzieć w zarządzie Krzysztofa Skóry. Niewykluczone, że podporządkowanie się woli ministra Aleksandra Grada i zagłosowanie nad odwołaniem prezesa, może im zagwarantować pozostanie w radzie koncernu.

Można przypuszczać, że za odwołaniem Skóry mogą zagłosować trzej członkowie rady z ramienia załogi. Pewne są dwa głosy — od działaczy Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, który stał w opozycji wobec zarządu kierowanego przez działacza PiS. Pytanie, jak ułożą się pozostałe głosy.

Z naszych informacji wynika, że po odwołaniu prezesa, ster w zarządzie zostanie tymczasowo powierzony któremuś z wiceprezesów koncernu. Największe szanse ma Marek Fusiński, wiceprezes ds. finansowych.

Krzysztof Skóra kieruje spółką od lutego 2006 roku. Stanowisko zdobył dzięki legitymacji partyjnej i jako zaufany człowiek Adama Lipińskigo. Przed objęciem pracy w giełdowym KGHM był na etacie skarbnika w podlegnickiej gminie Ruja.

Na piątkowym posiedzeniu rada ma zająć się ponadto zatwierdzeniem budżetu spółki na 2008 rok oraz planu ekonomicznego na lata 2008-2012, który zawiera szacunkowe wydatki na inwestycje firmy.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane