Czytasz dzięki

Rada nadzorcza Facebooka rozpocznie działalność przed wyborami w USA

ARŻ, Reuters
opublikowano: 24-09-2020, 14:42

Od dawna opóźniany start działalności rady nadzorczej Facebooka ma odbyć się w połowie października, tuż przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA, pisze Reuters.

Rada nadzorcza, utworzona przez Facebooka w odpowiedzi na krytykę sposobu, w jaki radzi sobie z problematycznymi treściami, będzie początkowo miała uprawnienia do weryfikowania decyzji o usuwaniu postów z Facebooka i Instagrama oraz rekomendowania zmian w polityce.

Zobacz więcej

Lajk symbolem Facebooka

Bloomberg

Członek rady nadzorczej Alan Rusbridger powiedział Reuterowi w wywiadzie, że zarząd platformy planuje rozpoczęcie działalności przez nowe gremium w połowie października. 

W ostatnich miesiącach Facebook spotkał się z reakcją pracowników na decyzję o niepodejmowaniu żadnych działań w związku z postami Donalda Trumpa zawierającymi wprowadzające w błąd stwierdzenia o głosowaniu korespondencyjnym i podżegającym językiem do protestów przeciwko rasizmowi. Z kolei Twitter dołączał etykiety weryfikujące fakty do tych samych wpisów prezydenta USA. 

Rada będzie początkowo rozpatrywać tylko odwołania dotyczące postów usuniętych przez Facebooka, a nie treści, które firma zdecyduje się zostawić. Niektórzy eksperci twierdzą, że oznacza to niewielką przydatność w rozwiązywaniu problemów takich jak dezinformacja i mowa nienawiści.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane