Rada nadzorcza JSW nie wyłoniła na razie nowego prezesa firmy

  • PAP
opublikowano: 05-02-2021, 19:17

Obradująca w piątek rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) nie wyłoniła na razie nowego prezesa tej górniczej firmy. Posiedzenie rady ma być kontynuowane w najbliższy wtorek - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w spółce.

Poprzedni prezes JSW Włodzimierz Hereźniak został 18 stycznia odwołany ze stanowiska bez podania przyczyn. Dzień później rada nadzorcza ogłosiła postępowanie konkursowe zmierzające do wyłonienia nowego prezesa spółki. Zgłosiło się pięcioro kandydatów. W piątek rozpoczęły się rozmowy kwalifikacyjne z ich udziałem, jak dotąd nie wyłoniono jednak nowego prezesa.

Fot. Maciej Jarzebinski / Forum
Fot. Maciej Jarzebinski / Forum

Przedstawiciele biura prasowego JSW nie komentują przebiegu postępowania konkursowego, wskazując, iż sprawy personalne dotyczące zarządu spółki są w gestii rady nadzorczej.

Obecnie – decyzją rady – firmą kieruje wiceprezes ds. technicznych i operacyjnych Artur Dyczko. W zarządzie jastrzębskiej spółki pozostają także Radosław Załoziński (odpowiedzialny za sprawy ekonomiczne i handel), wiceprezes ds. rozwoju Tomasz Duda oraz wiceprezes ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków, wybrany na to stanowisko przez załogę.

Jastrzębska Spółka Węglowa specjalizuje się w produkcji węgla koksowego – w ub. roku udział tego typu węgla w całości produkcji wzrósł z 71 proc. do blisko 80 proc. W 2020 r. kopalnie JSW wyprodukowały ogółem ok. 14,4 mln ton węgla, wobec 14,8 mln ton rok wcześniej.

Na ubiegłoroczne wyniki Grupy JSW, która od stycznia do września 2020 r. miała blisko 1,1 mld zł straty, wpłynęło - jak oceniali przedstawiciele spółki prezentując jej wyniki w trzech kwartałach roku - gwałtowne zahamowanie aktywności gospodarczej w efekcie pandemii, osłabienie popytu i spadek produkcji stali oraz zmniejszenie zapotrzebowania na surowce do jej wytwarzania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane