Czytasz dzięki

Rada nadzorcza Lufthansy nie była w stanie zatwierdzić pakietu pomocy państwa

opublikowano: 27-05-2020, 15:36

Lufthansa poinformowała, że w świetle warunków stawianych przez Komisję Europejską, rada nadzorcza spółki nie była w stanie zatwierdzić pakietu pomocy oferowanego przez państwo, donosi Reuters.

Rada nadzorcza pomimo to nadal uważa plan państwowej pomocy za „jedyną wykonalną alternatywę” dla utrzymania wypłacalności przez spółkę, informuje agencja.

Zobacz więcej

Boeing 747-8 (fot. Lufthansa)

W poniedziałek rząd Niemiec zgodził się pomóc flagowemu przewoźnikowi oferując mu pakiet pomocy wartości 9 mld EUR. Komisja Europejska, która musi udzielić zgody na udzielenie przez państwo pomocy firmie, postawiła szereg warunków, m.in. rezygnację z kluczowych slotów, czyli przedziałów czasowych na starty i lądowania samolotów, w portach lotniczych w Monachium i Frankfurcie, a także zmniejszenie liczby samolotów bazujących w Niemczech. Tłumaczyła to tym, że wsparcie państwa dla Lufthansy nie może oznaczać zwiększenia jej przewagi nad konkurentami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane