Rada nadzorcza PAP wybierze zarząd w konkursie

AMB
opublikowano: 14-06-2007, 00:00

Nowy zarząd agencji poznamy w końcu lipca.

Nowy zarząd agencji poznamy w końcu lipca.

Odwołani menedżerowie zostali prokurentami spółki.

Ciąg dalszy zamieszania we władzach Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Spółka ma poczekać do końca lipca na wyłonienie w konkursie nowego zarządu. Rada nadzorcza właśnie go ogłosiła. Tymczasowo funkcję jednoosobowego zarządu powierzono oddelegowanemu z niej Jackowi Repsowi. Mimo odwołania dotychczasowych menedżerów agencji nie zanosi się na rewolucję.

— Po zakończeniu posiedzenia rady udzieliłem prokury członkom dotychczasowego zarządu: prezesowi Piotrowi Skwiecińskiemu i wiceprezesom Adzie Kostrz-Kosteckiej oraz Maciejowi Świrskiemu. Jako prokurenci będą wraz ze mną kierować firmą do rozstrzygnięcia konkursu i są upoważnieni do podejmowania decyzji we wszystkich sprawach — mówi Jacek Reps.

Wymiana zarządu PAP to skutek trwającego już ponad rok zamieszania. Zaczęło się w marcu 2006 r., gdy Wojciech Jasiński, minister skarbu, odwołał Jerzego Domańskiego, szefa rady. Stało się to przed upływem kadencji, która dobiega końca w połowie 2008 r. Z ustawy o PAP wynika, że zmiany w składzie rady podczas kadencji są możliwe tylko w razie prywatyzacji. W kwie-tniu 2007 r. Sąd Apelacyjny przywrócił radę w poprzednim składzie. Pojawiły się wątpliwości, czy powołany pod nieobecność Jerzego Domańskiego zarząd jest legalny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy