Rada nadzorcza PLL LOT nie wybrała nowego prezesa spółki

opublikowano: 19-01-2007, 16:39

Rada nadzorcza PLL LOT przesłuchała w piątek kolejnych kandydatów na stanowisko prezesa spółki. Nie wybrała żadnego z nich. W poniedziałek określi termin kolejnego spotkania w tej sprawie

Rada nadzorcza PLL LOT przesłuchała w piątek kolejnych kandydatów na stanowisko prezesa spółki i nie wybrała żadnego z nich. W poniedziałek rada określi termin kolejnego spotkania w tej sprawie - poinformowała spółka w komunikacie przesłanym PAP.

Narodowy polski przewoźnik lotniczy nie ma prezesa od 14 listopada ubiegłego roku; wówczas rada nadzorcza PLL LOT odwołała z tej funkcji Krzysztofa Kapisa i powierzyła obowiązki prezesa członkowi rady Tomaszowi Dembskiemu.

Krzysztof Kapis został wybrany na prezesa LOT-u w marcu 2006 roku. Wcześniej był m.in. prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Tomasz Dembski to doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Ekonomii Stosowanej Katolickiego Uniwersytetu Lowańskiego oraz Instytutu Anglistyki i Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW.

11 stycznia br. na posiedzeniu sejmowej Komisji Skarbu Państwa wiceminister skarbu Ireneusz Dąbrowski poinformował, że akcje PLL LOT mogą trafić na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych na przełomie 2007 i 2008 rok.

Dąbrowski powiedział, że docelowo Skarb Państwa może zmniejszyć swoje udziały w PLL LOT z obecnych blisko 70 proc. do 51 proc. Ma to nastąpić poprzez emisję akcji spółki, które zostaną objęte przez inwestorów.

"LOT nareszcie pozyska pieniądze (...) do tego, by mógł zainwestować w rozwój siatki (połączeń - PAP)" - powiedział Dąbrowski.

W marcu powinien być wybrany doradca inwestycyjny do prywatyzacji LOT-u.

Jak informuje przewoźnik na swoich stronach internetowych, w IV kwartale ub.r. PLL LOT odnotował wzrost liczby przewiezionych pasażerów. W październiku i w listopadzie wzrost liczby obsłużonych pasażerów wyniósł około 10 proc., w stosunku do tego samego okresu roku 2005.

Skarb Państwa posiada 68 proc. akcji PLL LOT, syndyk Swissair 25 proc., a pracownicy 7 proc.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane