Rada Polcoloritu cała

ANP
opublikowano: 31-12-2008, 00:00

Na początku roku rada może wyłonić nowego prezesa. Władze spółki liczą, że to koniec personalnej karuzeli.

Na początku roku rada może wyłonić nowego prezesa. Władze spółki liczą, że to koniec personalnej karuzeli.

Wtorkowe walne Polcoloritu, producenta płytek, uzupełniło radę nadzorczą po rezygnacji w grudniu trzech jej członków. W nowej radzie nie zasiadł przedstawiciel porozumienia drobnych akcjonariuszy, którzy nie zgłosili się na walne.

— Drobni akcjonariusze, z którymi Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) jest w kontakcie, nie byli zainteresowani udziałem. Już raz próbowaliśmy wprowadzić do rady własnego członka, ale się nie udało ze względu na nieprzychylną strukturę akcjonariatu. To walne było czystą formalnością — mówi Paweł Wielgus z SII.

Pakiet kontrolny ma właścicielka Barbara Urbaniak-Marconi. Drobni akcjonariusze zarzucają władzom Polcoloritu doprowadzenie firmy na skraj bankructwa. Poprzednie zmiany w radzie odbyły się we wrześniu, wtedy też odeszło trzech członków. Obecna rada będzie mogła wybrać nowego prezesa po rezygnacji Andrzeja Polaczkiewicza.

— Dla wizerunku spółki jest lepiej, gdy zmian w radzie i zarządzie jest mniej. Sądzę, że tak będzie w nowym roku — mówi Witold Pandel, dyrektor finansowy Polcoloritu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rada Polcoloritu cała