Rada Warszawy odwołała sekretarza miasta i ustaliła wynagrodzenie prezydenta

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 14-12-2006, 18:45

Rada Warszawy odwołała z funkcji sekretarza miasta Zbigniewa Derdziuka. Radni uchwalili też wynagrodzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Rada Warszawy odwołała w czwartek z funkcji sekretarza miasta Zbigniewa Derdziuka, który był w Ratuszu od końca sierpnia tego roku. Radni uchwalili też wysokość wynagrodzenia prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Po przegranej w wyborach na prezydenta Warszawy kandydata PiS Kazimierza Marcinkiewicza, Derdziuk złożył wymówienie. Oficjalnie ze stanowiska odwołać go musiała rada miasta. Obecna na sesji Hanna Gronkiewicz-Waltz podziękowała Derdziukowi "za pracę dla Warszawy".

Stołeczni radni jednogłośnie zdecydowali, że wynagrodzenie prezydent będzie wynosiło ponad 12 tys. zł brutto (ok. 9 tys. zł netto). Lech Kaczyński, będąc prezydentem miasta, zarabiał ponad 11 tys. zł brutto (ok. 8 tys. zł netto).

Z Ratusza odchodzi także skarbnik miasta Danuta Wawrzynkiewicz. W czwartek złożyła wypowiedzenie.

"Wczoraj odbyłam z panią prezydent bardzo długą rozmowę na temat usytuowania finansów Warszawy i roli skarbnika. Nie odpowiada mi podjęta przez panią prezydent decyzja o tym, że skarbnik ma być pracownikiem podległym wiceprezydentowi. Przychodząc do Ratusza z Ministerstwa Finansów powiedziałam ówczesnemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, że zgodzę się, ale pod warunkiem, że to on będzie odpowiadał za politykę finansową, a ja ją będę realizowała - powiedziała w rozmowie z PAP Wawrzynkiewicz.

Wniosek o powołanie i odwołanie skarbnika, a także sekretarza składa prezydent miasta, ostateczną decyzję podejmują radni.

Rada miasta zdecydowała także w czwartek, że - jak co roku - zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej w ramach akcji "Zima w mieście" oraz "Lato w mieście" będą mogły bezpłatnie korzystać ze środków komunikacji miejskiej. Zorganizowane grupy w ferie zimowe bez opłat będą mogły też zwiedzać warszawskie zoo.

(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rada Warszawy odwołała sekretarza miasta i ustaliła wynagrodzenie prezydenta