Radio Zet: bubel w noweli ustawy hazardowej

DI, http://wiadomosci.radiozet.pl
opublikowano: 31-10-2016, 14:05

Zapis w projekcie nowelizacji ustawy hazardowej, przewidujący wykreślenie jednego z artykułów dotychczasowej, zniósłby zakaz reklamowania się firm bukmacherskich, donosi Radio Zet na swojej stronie internetowej.

Według autorów artykułu, rozwiązanie pojawiło się w trakcie prac rządowych, ale nikt w rządzie nie chce się do niego przyznać. Zapis liberalizujący reklamę zakładów bukmacherskich zakwestionować miało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Forsować miał go natomiast resort nauki i szkolnictwa wyższego. Radio Zet ustaliło, że zapis ostatecznie zgłosił minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

- Wicepremier Jarosław Gowin zrzuca jednak winę na Ministerstwo Finansów – informuje Radio Zet.

Gowin odpowiedział mu, że to resort finansów proponował dużo dalej idącą liberalizację, na którą on się nie zgodził.

Radio Zet pisze, że wicepremier już jakiś czas temu  sygnalizował chęć umożliwienia reklamowania się firmom bukmacherskim, ale warunkował to sponsorowaniem przez nie polskiego sportu.
  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, http://wiadomosci.radiozet.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu