RadioCor: GM zapłaci Fiatowi 2 mld USD za odstąpienie od opcji sprzedaży

(Marek Druś)
opublikowano: 01-02-2005, 11:32

General Motors zgodził się zapłacić Fiatowi 2 mld USD za rezygnację Włochów z wykonania opcji sprzedaży mu spółki Fiat Auto, poinformowała agencja RadioCor, powołując się na anonimowe źródło zbliżone do rozmów.

General Motors zgodził się zapłacić Fiatowi 2 mld USD za rezygnację Włochów z wykonania opcji sprzedaży mu spółki Fiat Auto, poinformowała agencja RadioCor, powołując się na anonimowe źródło zbliżone do rozmów.

Zgodnie z zawartą w 2000 roku umową Fiat może zrealizować opcję sprzedaży Fiat Auto w okresie od 24 stycznia 2005 roku do 24 lipca 2010 roku. Amerykański koncern nie chce jednak przejmować spółki, której wyniki wyraźnie pogorszyły się od czasu zawarcia umowy. Broniąc się przed tym General Motors argumentował, że opcja sprzedaży straciła ważność w związku z dokapitalizowaniem Fiat Auto w 2003 roku. W wyniku tej operacji posiada 10 proc. akcji włoskiej spółki, o połowę mniej niż przed jej przeprowadzeniem.

24 stycznia General Motors i Fiat uzgodniły, że negocjacje w sprawie opcji potrwają do 1 lutego. Włoski koncern zapowiedział, że w przypadku fiaska rozmów prawo wykonania opcji zacznie biec od 2 lutego.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane