Radom ogłosił przetarg na wdrożenie systemu rowerów miejskich

PAP
opublikowano: 30-10-2016, 08:10

Wiosną 2017 roku do grona miast, w których będzie można wypożyczać rowery, dołączy Radom. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg na wdrożenie systemu miejskiej wypożyczalni jednośladów.

W Radomiu ma powstać co najmniej 20 stacji bazowych. „Na każdej z nich będzie się znajdować minimum 10 rowerów. Oznacza to, że w systemie będzie co najmniej 200 jednośladów” - poinformowała Dagmara Gac z Kancelarii Prezydenta Radomia.

Wypożyczenie i zwrot pojazdów ma być możliwe przez całą dobę, w dowolnej stacji na terenie miasta.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi pod koniec listopada. System ma być uruchomiony od 1 kwietnia 2017 r.

Przeprowadzone w ub. roku w Radomiu pilotażowe testy roweru miejskiego oraz konsultacje społeczne pokazały, że większość radomian jest za stworzeniem takiego rozwiązania.

Systemy rowerów miejskich od lat funkcjonują w wielu europejskich miastach. Pierwsza w Polsce miejska wypożyczalnia rowerów powstała w 2008 r. w Krakowie, a w kolejnych latach takie rozwiązania zaczęły się pojawiać w innych polskich miastach. W sierpniu 2012 r. system rowerów Veturilo wystartował w Warszawie. Podobne wypożyczalnie działają także m.in.: w Lublinie, we Wrocławiu, w Opolu, Poznaniu, Szczecinie i Białymstoku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu