Radosław Domagalski prezesem KGHM

opublikowano: 28-10-2016, 15:16

Potwierdziły się wcześniejsze informacje "PB". Decyzją rady nadzorczej Krzysztof Skóra został odwołany z funkcji prezesa KGHM. Na tym stanowisku zastąpi go Radosław Domagalski, dotychczasowy wiceminister rozwoju.

Skóra kierował koncernem od lutego 2016 r. 

W latach 2006-2013 Radosław Domagalski pełnił funkcję prezesa zarządu w Magellan Trading Co. Ltd w Chinach. To fundusz należący do Michała Sołowowa. Jest współzałożycielem Polski-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju. Wcześniej pracował jako prawnik w GSP Group Sp. z o.o. w Łodzi, a także w American Enterprise Institute w Waszyngtonie – jednym z największych amerykańskich think-thank’ów.  Ukończył studia Executive MBA na Rutgers University w New Jersey. Był stypendystą Uniwersytetów w Műnster i Mannheim w Niemczech. W 2003 roku uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Łódzkim.  

Autor wielu publikacji o tematyce biznesowej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane