Radosław Szatkowski nowym prezesem Agencji Rynku Rolnego

PAP
opublikowano: 29-05-2013, 20:12

Radosław Szatkowski został powołany na stanowisko prezesa Agencji Rynku Rolnego (ARR) - poinformowało w środę ministerstwo rolnictwa. Prezes rozpocznie pracę 3 czerwca.

Jak poinformował na swojej stronie internetowej resort, Szatkowskiego powołał na stanowisko premier Donald Tusk, a akt powołania wręczył mu w środę minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba.

Nowy prezes był do tej pory dyrektorem oddziału terenowego ARR w Gdyni.

Poprzedniego prezesa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika premier odwołał ze stanowiska w listopadzie 2011 r. Jego obowiązki przejął wówczas dotychczasowy wiceprezes ARR Andrzej Łuszczewski. Od tego czasu kilkakrotnie ogłaszano konkurs na nowego prezesa, ale albo pozostawał on bez rozstrzygnięcia, albo był unieważniany.

Agencja wypłaca producentom rolnym, przetwórcom i eksporterom pieniądze w ramach unijnej polityki rolnej i w działaniach krajowych; informuje również o warunkach, które należy spełnić, by skorzystać z mechanizmów UE zarządzanych przez ARR. Prowadzi kontrole stwierdzające, czy przedsiębiorcy otrzymujący przyznane przez ARR środki finansowe lub prawo do produkcji określonych produktów działają zgodnie z przepisami. Sporządza także analizy, prognozy, informacje oraz opracowania o bieżącej i przewidywanej sytuacji na rynkach rolnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane