Radpol podpisał umowę na dostawę drugiego akceleratora

opublikowano: 16-04-2007, 16:29

(ISB) Spółka Radpol, producent materiałów kurczliwych, która wkrótce zadebiutuje na warszawskiej giełdzie podpisała z  rosyjskim Instytutem Fizyki Nuklearnej umowę na dostawę drugiego akceleratora elektronowego, poinformował Radpol w komunikacie w poniedziałek. Akcelerator to  urządzenie umożliwiające na skalę przemysłową nadawanie polietylenom termokurczliwych właściwości.

Radpol do tej pory posiadał jeden taki akcelerator jako jedyna spółka w Polsce. "Planowana inwestycja pozwoli spółce na zdobywanie nowych segmentów rynku, takich jak: gazownictwo, kopalnie węgla brunatnego i miedziowego, motoryzacja i elektronika, czy branża wodno-kanalizacyjna" - głosi komunikat Radpolu.

"Zakup drugiego akceleratora do przemysłowego sieciowania radiacyjnego zamierzamy częściowo sfinansować z planowanej emisji akcji. Dzięki tej inwestycji staniemy się bezkonkurencyjnym producentem wykorzystującym tę technologię. Ponadto, posiadanie dwóch akceleratorów o różnej energii pozwoli nam na ponad dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy, co w efekcie przyczyni się do zwiększenia oferowanego przez Radpol asortymentu" - powiedział Andrzej Sielski, prezes Radpolu, cytowany w komunikacie.

Zapisy na 6,3 mln akcji nowej emisji serii B oraz 5.617.717 akcji istniejących spółki Radpol w transzy dla inwestorów indywidualnych zaplanowano na 19-23 kwietnia, a w transzy dla instytucji od 24 do 25 kwietnia. Radpol podał, że przy sprzedaży akcji po maksymalnej cenie ustalonej w prospekcie na 6,80 zł pozyska z emisji nowych akcji 41,3 mln zł netto.

Z pozyskanych z nowej emisji środków Radpol 11,6 mln zł chce przeznaczyć na unowocześnienie zakładu produkcyjnego, 10 mln zł na budowę akceleratora. Na zwiększenie kapitału obrotowego trafić ma 5 mln zł, a 7 mln zł na spłatę kredytów obrotowych.

Poza tym 7,7 mln zł ma być wydane na akwizycję, ale spółka zaznacza, że przejęcie może być częściowo finansowane także kredytem.

Radpol prognozuje, że w tym roku odnotuje wzrost zysku netto do 5,40 mln zł, a przychodów do 32,44 mln zł. Firma w 2006 roku miała 4,32 mln zł zysku netto przy 29,26 mln zł przychodów wobec 3,54 mln zł zysku netto i 21,65 mln zł przychodów w 2005 roku.

Radpol kontroluje 70% polskiego rynku wyrobów termokurczliwych w elektroenergetyce niskich napięć do 1 kV, gdzie wyroby spółki służą do zabezpieczania złączeń kabli elektrycznych. Spółka planuje umocnienie pozycji na tym rynku oraz wyraźniejsze wejście ze swoimi wyrobami na rynki średnich napięć, gdzie ma na razie tylko 1% udziału w rynku oraz rynek ciepłowniczy (termokurczliwe złączenia rur ciepłowniczych), gdzie ma 7% udziału.

W strategii Radpolu jest również planowany wzrost sprzedaży eksportowej i akwizycje. Spółka zapowiadała, że w najbliższym czasie przejmie partnera, który uzupełni jej ofertę.

Radpol zatrudnia 236 osób, siedziba spółki znajduje się w Człuchowie,91 km od Bydgoszczy. Głównym akcjonariuszem Radpolu jest fundusz Tar Heel Capital, posiadający 61,2% głosów podczas WZ spółki. (ISB)

esc/maza

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Radpol podpisał umowę na dostawę drugiego akceleratora