Radpol zwiększył przychody i zmniejszył zysk

DI
opublikowano: 10-03-2010, 10:05

Przychody Radpolu ze sprzedaży w IV kwartale wyniosły 12,6 mln zł i są 7,9 proc. wyższe niż rok wcześniej.

„Niestety aż o blisko 30 proc. zmniejszył się zysk brutto ze sprzedaży, co spowodowało, że spółka zanotowała znacznie niższą rentowność” – komentują analitycy CDM Pekao.

Zwracają uwagę, że ze względu na spowolnienie gospodarcze spółka uzyskiwała niższe marże. Dostrzegają efekty cięcia kosztów, ale ich zdaniem większy wpływ na koszty będzie miało planowane połączenie ze spółką zależną.

„Grupa dzięki planowanym akwizycjom zamierza zwiększyć działalność w najbliższych latach. W listopadzie podpisała umowę kupna 100 proc. udziałów lubelskiego producenta systemów rurowych Rurgaz [dzisiaj poinformowała o nabyciu udziałów za 26,75 mln zł, z czego 16,5 mln zł sfinansuje kredyt z PKO BP – red.]. Dzięki tej transakcji, przychody grupy wzrosną przynajmniej dwukrotnie. Z analizy technicznej wynika, że rynek powoli zaczyna uwzględniać w wycenie lepsze wyniki i na wykresie widoczny jest trend rosnący” – oceniają analitycy CDM Pekao.

Ich zdaniem, informacja o wynikach jest neutralna dla notowań. Kurs rośnie rano o 1,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Radpol zwiększył przychody i zmniejszył zysk