Rafako drożeje po kontrakcie

ANP
21-08-2009, 11:03

PGE Elektrownia Bełchatów wybrała ofertę Rafako o wartości około 79 mln zł na modernizację elektrofiltrów. Kurs raciborskiej spółki giełdowej rośnie o 6 proc.

— Dla Elektrowni Bełchatów wykonaliśmy już prace za setki milionów złotych. Robiliśmy m.in. instalacje odsiarczania i elektrofiltry dla bloków. To zlecenie będzie pewną kontynuacją poprzednich prac — mówi Wiesław Różacki, prezes Rafako.

O zlecenie starały się konsorcja z udziałem giełdowych firm. W jednym startował Mostostal Puławy w partnerstwie z Balcke-Dürr Polska i Balcke-Dürr, w drugim zaś ABM Solid wraz z Alstom Power i Alstom Power Sweden.

— Jeśli podpiszemy umowę, można ją będzie zaliczyć do jednej z większych. Pod koniec roku mają też rozstrzygnąć się dwa duże kontrakty z segmentu energetyki. Obecnie nasz portfel zleceń opiewa na około 2 mld zł — dodaje Wiesław Różacki.

Więcej przeczytasz w piątkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rafako drożeje po kontrakcie