Rafako nie może znaleźć dna

Dariusz Karolak
opublikowano: 14-10-2002, 00:00

Wydawałoby się, że podpisanie porozumienia Elektrimu z wierzycielami powinno wzmocnić notowania Rafako. Wzmocnić je powinna także przewidziana w nowej strategii sprzedaż pakietu kontrolnego inwestorowi strategicznemu. Nic takiego jednak się nie dzieje, za to spółce upada liczący się kontrahent zagraniczny. Bessa Rafako trwa już od 11 miesięcy. Od 9 kurs utrzymuje się wewnątrz dolnej części wstęgi tygodniowej,. Dolna krawędź znajduje się na 4,15, a średnia ważona z 20 tygodni, na 4,65. 9 X wskaźnik ruchu kierunkowego DI- ustanowił 1,5-miesięczne maksimum, tym samym wzrosło prawdopodobieństwo kontynuacji trendu spadkowego i wydłużenia serii historycznych minimów.

Brak śladów akumulacji przy braku dodatnich dywergencji wskaźników odstrasza od dokonywania inwestycji w ten walor. Dodatkowo zniechęca niska płynność, praktycznie uniemożliwiająca szybką ewakuację gdyby wymagały tego okoliczności. Ewentualne wzrosty do 4,65 należy traktować jako korektę techniczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Rafako nie może znaleźć dna