Rafako o krok od zlecenia dla PGE

ANP
opublikowano: 21-08-2009, 00:00

Spółka ma w portfelu zlecenia wartości około 2 mld zł. Prezes jest spokojny o wyniki półrocza.

Spółka ma w portfelu zlecenia wartości około 2 mld zł. Prezes jest spokojny o wyniki półrocza.

PGE Elektrownia Bełchatów wyłoniła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację elektrofiltrów kotła. Najtańszą propozycję złożyła giełdowa Fabryka Kotłów Rafako. Zaproponowała około 100 mln zł.

— Dla Elektrowni Bełchatów wykonaliśmy już prace za setki milionów złotych. Robiliśmy m.in. instalacje odsiarczania i elektrofiltry dla bloków. To zlecenie będzie pewną kontynuacją poprzednich prac — mówi Wiesław Różacki, prezes Rafako.

Podkreśla jednak, że na razie to jedynie wybór najkorzystniejszej oferty. Procedura poprzedzająca podpisanie umowy potrwa miesiąc.

Portfel rośnie

O zlecenie starały się konsorcja z udziałem giełdowych firm. W jednym startował Mostostal Puławy w partnerstwie z Balcke-Dürr Polska i Balcke-Dürr, w drugim zaś ABM Solid wraz z Alstom Power i Alstom Power Sweden.

— Jeśli podpiszemy umowę, można ją będzie zaliczyć do jednej z większych. Pod koniec roku mają też rozstrzygnąć się dwa duże kontrakty z segmentu energetyki. Obecnie nasz portfel zleceń opiewa na około 2 mld zł — dodaje Wiesław Różacki.

Ostatniego dnia sierpnia spółka opublikuje wyniki po półroczu.

— Nie będą zaskoczeniem. W drugim kwartale utrzymamy trend z pierwszego, a niektóre parametry mogą nawet być wyższe — ujawnia prezes.

Po pierwszym kwartale spółka miała 209,64 mln zł przychodów i 8,8 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

We wczorajszym raporcie DI BRE analitycy wydali dla Rafako rekomendację "akumuluj", ustalając cenę docelową akcji spółki na poziomie 11,6 zł.

Dobre perspektywy

Jak napisali analitycy, "portfel zamówień Rafako na rok 2010 wynosi już 1,03 mld zł, co oznacza, że nasza uprzednia prognoza przychodów w wysokości 1,1 mld zł została już w 91,6 proc. podparta pozyskanymi kontraktami. Z uwagi na dobre perspektywy segmentu energetycznego zdecydowaliśmy się podnieść prognozę przychodów do 1,3 mld zł, w efekcie zapełnienie portfela zamówień sięga obecnie 78 proc.".

DI BRE prognozuje, że w tym roku zysk netto Rafako wyniesie 37,5 mln zł, a w 2010 r. 55,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rafako o krok od zlecenia dla PGE