Rafał Abratański nie jest już prezesem DSS oraz wiceprezesem DM IDMSA

ISBNews
opublikowano: 02-01-2015, 10:15

Rafał Abratański złożył rezygnację z funkcji prezesa Domu Maklerskiego IDMSA w upadłości układowej. Abratański zrezygnował także z funkcji prezesa Dolnośląskich Surowców Skalnych w upadłości likwidacyjnej oraz spółki zależnej DSS - Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. w upadłości likwidacyjnej, poinformowały spółki w komunikatach.

"Zarząd IDM S.A. w upadłości układowej informuje, że w dniu 31 grudnia 2014 roku pan Rafał Abratański złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu spółki z dniem 31 grudnia 2014 r." - czytamy w komunikacie DM IDMSA.

"Syndyk masy upadłości Dolnośląskie Surowce Skalne S.A. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Warszawie informuje, iż w dniu 31 grudnia 2014 roku powziął informację o: złożonym przez pana Rafała Abratańskiego oświadczeniu o rezygnacji z dniem 31 grudnia 2014 r. z funkcji prezesa zarządu emitenta. Oświadczenie nie zawiera przyczyn złożonej rezygnacji; złożonym przez pana Rafała Abratańskiego oświadczeniu o rezygnacji z dniem 31 grudnia 2014 r. z funkcji prezesa zarządu zależnej od emitenta spółki Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Warszawie. Oświadczenie nie zawiera przyczyn złożonej rezygnacji" – czytamy także.

DM IDMSA funkcjonuje na rynku od 1993 roku. W 2005 r. DM IDMSA, jako pierwsze w Polsce biuro maklerskie, przeprowadził własną ofertę publiczną akcji o wartości 18 mln zł i zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Pod koniec lipca bieżącego roku sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości IDMSA z możliwością zawarcia układu. Z dniem 1 lipca 2014 r. zarząd GPW postanowił wykluczyć DM IDM, jako członka giełdy, z działalności na giełdzie oraz w alternatywnym systemie obrotu. Na początku czerwca 2014 r. KNF cofnęła zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej przez DM IDMSA.

W styczniu 2014 r. Rafał Abratański został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS). Jednocześnie objął stanowisko prezesa zarządu Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych (KKSM)w ramach procesu unifikacji grupy DSS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane