Rafamet pozwał Kredyt Bank

DI
opublikowano: 23-12-2010, 14:56

Pełnomiocnik Rafametu złożył w Sądzie Okręgowym w Gliwicach pozew przeciwko Kredyt Bankowi o zapłatę 12 306 951,84 zł  wraz z ustawowymi odsetkami. Chodzi o opcje.

"Pozwany Kredyt Bank w latach 2006-2008 doradzał przy zawieraniu transakcji zabezpieczających ryzyko kursowe w zakresie kontraktów denominowanych w EUR realizowanych przez spółkę. W wyniku zawarcia i rozliczenia tych transakcji spółka poniosła stratę w ww. kwocie. Wobec pozwanego Spółka podnosi m.in. zarzuty w zakresie doradztwa i nakłaniania do przeprowadzenia transakcji oraz sprzeczności struktury opcyjnej narzuconej przez pozwanego z zabezpieczającą funkcją tego typu transakcji" - uzasadnia spółka w komunikacie.

Dalej Rafamet wyjaśnia: "Spółka od 29.04.2009 r. każdorazowo przy bieżącym rozliczaniu walutowych transakcji zabezpieczających ryzyko kursowe zastrzegała, że fakt ich rozliczania przez spółkę nie stanowi jednoczesnego uznania wierzytelności Kredyt Bank z ww. tytułu, tak w całości, jak i w jakiejkolwiek części".

Rafamet dodaje, że przed skierowaniem sprawy na drogę sądową informował bank, że podejmie działania prawne zmierzające do naprawienia powstałej straty.

"Wszystkie transakcje zabezpieczające ryzyko kursowe zawarte w 2008 r. zostały rozliczone w księgach finansowych spółki w latach 2008 i 2009, przez co nie mają wpływu na wyniki finansowe roku 2010" - podaje spółka giełdowa w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane