Raiffeisen odkłada Ferio Pogodno na półkę

EG
opublikowano: 24-10-2011, 00:00

Deweloper toczy spór o działkę iodkłada budowę galerii handlowej.

RE Project Development, spółka deweloperska należąca do Raiffeisen Evolution (w 40 proc. własność Raiffeisen Zentralbank Osterreich) wstrzymuje projekt budowy centrum handlowego Ferio Pogodno w Szczecinie. Powód? Brak porozumienia w sprawie działek. Austriacki deweloper terenu po Fabryce Mechanizmów Samochodowych Polmo (gdzie miała powstać galeria) kupił od dwóch powiązanych ze sobą spółek Evolution Delta i AMR. Kiedy powstał projekt, właściciele zażądali więcej pieniędzy. Sąd w pierwszej instancji żądania oddalił, ale w apelacji nakazał zwrot jednej działki.

— Na ugodę daliśmy sobie czas do września, jednak nie było takiej woli z drugiej strony. Dziś AMR nieprawomocnie figuruje w KRS jako właściciel działki, a my nie dostaliśmy zwrotu pieniędzy. Wnosimy o kasację, liczymy na rozstrzygnięcie pod koniec 2012 r. Mam nadzieję, że wówczas wrócimy do projektu — mówi Maciej Krenek, członek zarządu RE project development.

Deweloper chciał w tym roku rozpocząć budowę małej galerii handlowej w warszawskim Wawrze, jednak musi poczekać na zmianę planu miejscowego. Liczy, że do końca 2012 r. ruszy budowa. Kolejną inwestycję szykuje w Koszalinie, gdzie inwestor ma już prawomocne warunki zabudowy. Każda z galerii będzie miała ok. 10 tys. mkw.

— Rozmawiamy o odkupieniu dwóch inwestycji z przygotowaną wstępną koncepcją nieco większych galerii — mówi Maciej Krenek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu