Raiffeisen: spadki w Europie Środkowej mogą potrwać kilka miesięcy

02-03-2007, 13:02

Najbliższe miesiące na giełdach Europy Środkowej i Wschodniej mogą przynieść spadki, przy dużej zmienności indeksów - napisali analitycy Raiffeisena w piątkowym komentarzu. Zalecają oni przeważanie w portfelach akcji polskich spółek kosztem firm z Czech.

Analitycy Raiffeisena przyznają, że paniczna wyprzedaż akcji z tego tygodnia na rynkach emerging markets zaskoczyła ich, gdyż nie było żadnych sygnałów wyprzedzających. Zdecydowali się jednak na zmianę swojego nastawienia do rynku i zalecają obecnie niedoważanie w portfelach akcji na rzecz przeważania obligacji.

"Oczekujemy, że giełdy będą w najbliższych miesiącach kontynuować trend spadkowy, chociaż odreagowanie po ostrym spadku jest raczej prawdopodobne" - napisali analitycy Raiffeisena.

Uważają oni, że w średnim terminie może utrzymać się duża zmienność nastrojów i duże wahania giełdowych indeksów. Dlatego podkreślają rosnącą atrakcyjność inwestycji w papiery dłużne.

W zaleceniach dotyczących poszczególnych krajów Raiffeisen proponuje przeważanie akcji polskich spółek kosztem firm z Czech, uważając, że otoczenie pozostaje bardziej korzystne dla Polski. Oceniają oni również, że wysokie ceny ropy mogą wspierać akcje na giełdzie w Moskwie, dlatego proponują przeważanie akcji spółek z Rosji i niedoważanie firm węgierskich. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Raiffeisen: spadki w Europie Środkowej mogą potrwać kilka miesięcy